Muhabbit

CME, Dünyanın En Büyük Vadeli İşlemler Piyasası Oldu!

Yükselen vadeli işlemler piyasasının lideri CME!

CME

Sektörden gelen veriler, CME Group’un dünyanın en büyük Bitcoin vadeli işlemler piyasası haline geldiğini gösteriyor.

Arcane Research, Cuma günkü tweet’inde CME’nin dünyanın en büyük Bitcoin vadeli işlem pazarı olarak OKEx’i geride bıraktığını duyurdu. Piyasa analiz firması olan skew’in verilene dayanarak, Arkane CME’nin Bitcoin vadeli işlem sözleşmesinde açık pozisyonların 1.16 milyar $’a ulaştığını söyledi. Bu arada OKEx’in vadeli işlem sözleşme pozisyonları 1.07 milyar $ değerinde ve CME’yi çok yakından takip ediyor.

Kurumsal Yatırımcıların Tercihi CME

CME’nin Bitcoin vadeli işlem piyasası geçen ay iki kattan fazla arttı ve daha fazla tüccar, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşırken dahil olmaya çalışıyor.

Bu arada, kasım sözleşmeleri, BTXC20, bu Cuma günü sona eriyor.

Kripto para borsaları Binance ve Huobi de vadeli işlemler piyasasında büyük oyuncular olarak dikkat çekiyor. Açık pozisyon sayılarına göre Binance üçüncü, Huobi ise dördüncülüğü alıyor.

Vadeli işlemler piyasası, Bitcoin’in benimsenmesi için önemli bir engel olarak görünüyor. 2017 boğa piyasası büyük ölçüde perakende tüccarlar tarafından yönlendirilirken, mevcut yükseliş trendi daha derin kurumsal firmalar tarafından körüklendi.

Yatırım yöneticisi Wilshire Phoenix, CME’nin önemi “yalnızca ticaret hacmi ve açık pozisyon yoluyla değil, aynı zamanda spot fiyat oluşumu üzerindeki etkisiyle de görünüyor.” dedi.

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Borsa Haberi için: Borsa Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version