Muhabbit

Coinbase CEO’su, Binance ve FTX Arasında Yaşananlarla İlgili Konuştu!

Brian Armstrong: Hiçbir zaman bir borsa tokenı çıkarmadık.

Coinbase-CEO-Muhabbit

Coinbase-CEO-Muhabbit

Kasım ayının ilk günleri oldukça hareketli başladı. Son iki gündür dev kripto para borsaları arasında yaşananlar, kripto para piyasasının tarihine geçti. Gelişmeler karşısında Coinbase CEO’su Brian Armstrong da Twitter hesabından bazı yorumlarda bulundu.

İlginizi çekebilir: Kripto Para Borsası Binance, FTT Tokenlarını Satacak!

FTX’in, ABD’deki oluşumu FTX US dışındaki varlıklarını likidite sıkışıklığından dolayı Binance’e satacağı haberlerinin tetiklediği tedirginliği hafifletmeyi amaçlayan Brian Armstrong; Coinbase’in, Alameda Research’te herhangi bir fonunun olmadığını ve sermayelerinin güçlü durumda olduğunu söyledi.

“Bu olay, derinden iç içe geçmiş kuruluşlar arasındaki çıkar çatışmaları ve müşteri fonlarının kötüye kullanımı dahil olmak üzere riskli ticari uygulamaların sonucu gibi görünüyor.”

Brian Armstrong

İlginizi çekebilir: Binance FTX’i Satın mı Alıyor? Peki Tam Olarak Neler Yaşandı? İşte Detaylar.

Ayrıca Brian Armstrong, Coinbase’in tüm varlıkları dolar bazında tuttuğunu ve kullanıcıların istedikleri zaman paralarını çekebileceklerini yineledi. ABD kongre üyesi McHenry ile aynı görüşte olan Armstrong, ”Yaşananlar bize piyasada daha sert yasal regülasyonlara ihtiyaç duyulduğunu bir kez daha gösterdi” dedi.

“ABD’ye dahil olduk ve ABD’de halka açık listelendik çünkü şeffaflık ve güvenin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Her yatırımcı ve müşteri, müşteri fonlarını nasıl tuttuğumuzu gösteren, kamu tarafından denetlenmiş mali tablolarımızı görebilir. Hiçbir zaman bir borsa tokenı çıkarmadık.”

Makul bir düzenleme oluşturmak için politika yapıcılarla çalışmaya devam edilmeli diyen Armstrong, kripto para endüstrisinin uzun vadede DeFi ve self-custodial cüzdanlarıyla daha iyi bir sistem kurma fırsatına sahip olduğunu söyledi. Ya da bunun yerine her şeyin zincir üzerinde herkese açık olarak denetlenebilir olması gerektiğini belirtti.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version