Muhabbit

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Şirketin Küçülmeye Gittiğini Açıkladı!

Coinbase CEO’su Brian Armstrong Coinbase’in küçülmeye gittiğini açıkladı.

Kripto para piyasası bir süredir zor zamanlar geçiriyor. Bu zor zamanlardan dolayı şirketler küçülmeye başladı. Coinbase CEO’su ve Kurucu Ortağı Brian Armstrong da şirketin %18 oranında küçülmeye gideceğini açıkladı.

Ekonomik kriz zamanında ayakta kalabilmek için zor kararlar vermek zorunda olduğunu açıklayan Armstrong, çalışan sayısının %18 oranında azaltılacağını duyurdu. Şirketin CEO’su olarak nasıl bu hale geldiğine dair de bir açıklama yaptı.

Açıklamaya göre Armstrong, birçok defa yönetici ekip ve Yönetim Kurulu ile piyasa olaylarını ve şirketin durumu hakkında görüştü. Bu görüşmeler sonrasında CEO bazı konular hakkında net fikirlere ulaştığını dile getirdi.

Ekonomik koşullar hızla değişiyor

10 yılı aşkın bir süredir yükselen bir piyasanın artık bir durgunluk dönemine girdiğini söyleyen Armstrong, bu durgunluğun başka bir kripto para kışına dönüşme ihtimaline inandığını dile getirdi. Ayrıca Armstrong, önceki kripto para kış dönemlerinde ticaret gelirlerinin ciddi anlamda düştüğünü ekledi. Armstrong, piyasanın tahmin edilemez olduğunu vurgulayarak kendilerini en kötüye hazırladıklarını, bu sayede şirketin ayakta kalabileceğini düşündüklerinin altını çizdi.

Düşen piyasalarda maliyetleri yönetmek kritik öneme sahip

Coinbase kurulduğundan beri 4 zorlu kripto para kışı geçirdi. Armstrong bu başarının sebebinin böyle zamanlarda maliyetleri kontrol altında tutmalarından kaynaklandığını açıkladı.

Şirket çok hızlı büyüdü

Armstrong açıklamasında şirketin 2021 başından bu yana çok hızlı büyüdüğünü belirtti. 2021 başında şirketin 1.250 çalışanı olduğunu dile getirerek şu anda bu sayının %200 oranında arttığını açıkladı. Bunun sebebinin de boğa sezonunda sürekli olarak büyüme gerekliliği yaşamalarından kaynaklandığını dile getirdi. CEO, piyasaya ayak uydurmak için sürekli çalışan aldıklarını ancak bunu biraz abarttıklarının farkına vardıklarını açıkladı.

Şirketin şu anki belirsiz piyasada ayakta kalabilmesi için yeni kararların alınması gerektiğini açıklayan CEO, 4 katına çıkan çalışan sayısının maaşlarının bu piyasada ödenemez hale geldiğini belirtti. Şirketin son alınan çalışanlardan verim alamadığını dile getirdi. Yeni ekip üyelerini tam olarak entegre etmenin zorluğu nedeniyle çalışmaların önemli ölçüde yavaşladığını fark ettiklerini açıkladı.

Şirketin çalışanlarını tekrardan ölçeklendirme kararının kendisine ait olduğunu vurgulayan Armstrong, tüm sorumluluğu kendi üstüne aldı.

İşten çıkarılacakların seçimi

Her bölümün üst düzey yöneticilerinin, ekipleri için uygun değişiklikleri ayarladığını vurgulayan Armstrong, işten çıkarılacak olan çalışanların gün içinde bir e-posta alacaklarını açıkladı. Kişisel hesaplarına ilgili e-posta yollanan çalışanların, İnsan Kaynakları tarafından çağrılacağı bilgisini de ekledi.

İşten çıkarılacak kişilerin, Coinbase sistemi ile olan bağlantıları gelen e-posta ile direkt olarak kesilecek. Armstrong, bağlantının kesilmesinin biraz ani olduğunu bildirerek bunun sebebinin hassas müşteri bilgilerine erişimi olan çalışanların işletmeye veya kendilerine zarar veren aceleci bir karar almalarını durdurmak olduğunu söyledi.

İşten çıkarılan çalışanların bu geçiş sürecinde yeni bir iş bulmalarına olanak sağlamak amacıyla şirket şu kararları aldı;

Coinbase çalışanlarının dünyadaki en yetenekli çalışanlar olduğunu söyleyen Armstrong, şirketten ayrılacak kişilerin dünyanın dört bir yanındaki şirketler tarafından işe alınacağına inandığını belirtti.

Armstrong, işten çıkarılan kişilerden tek tek özür dilediğini ve şirketin tekrardan büyümeye gittiğinde ilk bu kişilere ulaşacağını açıkladı. Armstrong, şirketin şu anki seviyesine onlar olmadan gelemeyeceğini vurgulayarak, şu ana kadar yaptıklarından dolayı tekrar teşekkür etti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version