Muhabbit

Coinbase Coronavirus İçin Önlem Almaya Hazırlanıyor

Neredeyse her gün daha da fazla yayılan coronavirus, Asya’yı komple vurmuş durumda.

Yapılan açıklamaya göre Coinbase, Coronavirus için önlem almaya hazırlanıyor. Planlarının hazır olduğunu belirten yetkililer bir çok önlem hazırlamış durumda.

Neredeyse her gün daha da fazla yayılan Coronavirus, Asya’yı komple vurmuş durumda. Fakat son dönemde Avrupa ve Amerika’da da görülmeye başlanan hastalık önlemleri de beraberine getirmekte. Bu akıma Coinbase de katılmış gibi görünüyor.

Mevcut hastalıktan neredeyse etkilenmeyen piyasa kalmamış durumda. Bitcoin ve kripto paralar da hastalıktan nasibini almış gibi görünüyor. Bu noktada ise Coinbase kendini en kötü senaryoya hazırlamış görünüyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong tarafından yapılan duyuruya göre,Coinbase ofislerinin bulunduğu bölgelerde enfeksiyonun görülmesi halinde eylem planı devreye sokulacak.

https://twitter.com/brian_armstrong/status/1232378605738455040

3 Aşamalı Plan

Bölgede 100’den fazla insana virüsün bulaşması halinde birinci aşama yürürlüğe girecek. Bu aşamada ofislerin temizlenme sıklığının arttırılması, ofise ziyaretçi kabulünün iptal edilmesi(çok önemli olanlar hariç) ve yalnızca ofis personellerinin binaya giriş yapabilmesi gibi önlemler bulunmakta. Aynı zamanda isteyen personellere evden çalışma opsiyonu da sunulacak.

İkinci aşama ise daha sert önlemler barındırmakta. Eğer 1000’den fazla kişi virüsten etkilenirse ve hükümet bir karantina uygulaması başlatırsa, ofise dışarıdan herhangi birinin gelmesi tamamen yasaklanacak. Aynı zamanda yemek hizmetleri de durdurulacak. Herkes kendi yemeğini getirmek durumunda olacak.

Üçüncü aşama ise, karatinanın başarısız olması halinde devreye sokulacak. Bu andan itibaren tüm çalışanlar zorunlu olarak evlerinden çalışmaya başlayacaklar. Aynı zamanda ofis, tamamen kullanıma kapalı olacak.

Sistemlerimiz, ofisin kapalı tutulmasına uygun durumda. Herkes evden çalışabilecek ve bir aksama yaşanmayacak.

Brian Armstrong

Plan Nerelerde Uygulanacak

Coinbase’in Amerika’da, Japonya’da, İrlanda’da ve İngiltere’de ofisi bulunmakta. Planın tüm ofislerde uygulanacağı belirtilmiş durumda. Coronavirüs Eylem Planı”nın duyurusu ile birlikte Coinbase, çalışanlarının Çin, Hong Kong, İtalya, Japonya ve Güney Kore’ye seyahat etmesini de yasaklamış bulunuyor.

Beklentimiz virüsün yayılma ve öldürme oranının düşmesi. Aynı zamanda batıdaki yayılmanın da yüksek yoğunluklu olmayacağını düşünüyoruz. Fakat aksi bir durum için planlarımız hazır.

Brian Armstrong

Umarız her şey sevgili Armstrong’un beklediği gibi gerçekleşir ve virüs yayılımı yavaşlar. Aksi takdirde bu gibi eylem planlarının bütün sektörleri çok ciddi derecede yaralayacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Eylem planı dökümanına buradan ulaşabilirsiniz.

Son Yazılar

Exit mobile version