Muhabbit

Coinbase Davasında Sürpriz Gelişme: John Deaton Sahneye Çıkıyor!

Kripto yanlısı avukat John Deaton, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Coinbase’e karşı açtığı dava sürecinde, “4.701 Coinbase müşterisinin” danışmanı olarak yer almak için başvuru yaptı.

ABD Senatosu’nda kripto paraları savunan avukat John Deaton, şimdi de Coinbase müşterilerine yardım etme amacıyla davanın bir tarafı olarak yer almak istiyor.

Deaton, “4.701 Coinbase müşterisinin” avukatı olarak görev almak için mahkemeye başvuru yaptı. Deaton daha önce kripto para birimi davalarında yer almıştı. Örneğin SEC’nin Ripple’a karşı açtığı davada XRP’nin bir menkul kıymet olduğu iddiasına karşı bir dilekçe vermişti. Deaton bu yılın başlarında ABD Senatosu için adaylık başvurusu yapmış ve SEC Başkanı Gary Gensler’in kripto endüstrisini yönetme tarzını eleştirmişti.

İki taraf da yargıç Failla’nın imzaladığı dava yönetimi planını sundu.

Coinbase, SEC’nin platformun yasa dışı bir şekilde faaliyet gösterdiğini iddia etmesi üzerine SEC ile bir davaya başladı. Dava hakkında karar vermek için görüşmeler devam ederken her iki taraf da mahkemeye davanın yönetimi konusunda bir plan sundu.

Plan gereği, çözüm görüşmeleri yapılmamış olup, “gerçek keşfi” 18 Ekim 2024’e kadar, “uzman keşfi” ise 20 Aralık 2024’e kadar tamamlanacak. Önümüzdeki ön duruşma konferansı ise 24 Ekim 2024’te gerçekleşecek. Coinbase ayrıca farklı görüşlerin temel gerekçelerini belirterek mahkemeye itiraz etti. Temyizin devam etmesi durumunda davanın geri kalanı ilk derece mahkemesinde beklemeye alınacak. The Block

Son Yazılar

Exit mobile version