Muhabbit

Coinbase Düşüş Sırasında Hacim Rekoru Kırmış

Bir hacim rekoru da Coinbase’den.

coinbase hacim rekoru

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un açıklamalarına göre Coinbase, coronavirus sebebiyle tüm dünya piyasalarında yaşaşan düşüşler ile birlikte, rekor site trafiği oluşmuş ve 24 saatlik hacminde büyük bir artış yaşamış.

ABD menşeli en popüler kripto para borsalarının başında gelen Coinbase’de görülen değişiklikler topluluğun gözünde büyük önem taşımakta.

Coinbase Efsanesini Hatırlayalım

Geçtiğimiz dönemlerde bir kripto paranın Coinbase’de listelenmesini bırakın, listeleneceği dedikodusu bile büyük yükselişlere sebep olmaktaydı. Fakat daha sonra Coinbase çok fazla kripto para listelemeye başlayınca bu büyü bozuldu diyebiliriz. Yine de eğer piyasada olumsuz bir hava hakim değilse ,Coinbase etkisi yüzde 20-30 seviyelerine varan bir yükseliş yaratmakta.

San Francisco merkezli kripto para borsası geçtiğimiz perşembe ve cuma günleri toplamda 2 milyar $’lık bir hacime ulaşmayı başarmış. Bugünkü durum ile bir karşılaştırma yaparsak farkın ne kadar yüksek olduğunu daha net anlayacaksınız diye düşünüyorum. Son 24 saat Coinbase ticaret hacmi 390 milyon $ seviyelerinde. Yani şu andaki hacimden çok farklı seviyeler geçtiğimiz günlerde görülmüş.

Süreç içerisinde diğer kripto para borsalarının ya da kripto para satın alma platformlarının birçok sorun ve kesintiyle karşı karşıya kalmasına rağmen, kendisi adına rekor hacimlere ev sahipliği yapan Coinbase’in süreçten herhangi bir problem veya kesinti yaşamandan çıkmayı başardığını özellikle vurgulayan Armstrong, bu tarz durumlara her zaman hazır olduklarını özellikle belirtiyor.

Sıkı çalışmalarımız hem istikrarımıza katkıda bulunuyor, hem de bu gibi durumları rahat bir şekilde atlatabilmemizi sağlıyor. Mühendislik ekibime teşekkür ediyor ve onlara ekstra güvendiğimi belirtmek istiyorum.

BRIAN ARMSTRONG

Mühendislik ekibinin başındaki isim olan Jesse Pollak, yüksek işlem yoğunluğu sırasında problem yaşamamak adına “yatay ölçeklendirme kullandıklarını, bu sayede işlemlerin kesintiye uğramadan, her şart altında stabil olarak devam ettiğini belirtiyor.

Coinbase’de yaşanan hacim artışı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son Yazılar

Exit mobile version