Muhabbit

Coinbase Eski Google Pay Yöneticisini Bünyesine Kattı!

Coinbase büyümeye devam ediyor!

coinbase muhabbit

coinbase muhabbit

Bu ayın başlarında Nasdaq ile halka açılan büyük bir kripto para borsası olan Coinbase, Hindistan’da aktif olarak genişlemeye devam ediyor.

Kripto para borsası, Hindistan ve Asya Pasifik bölgesinin eski bir Google Pay mühendislik yöneticisi olan Pankaj Gupta’yı, Hindistan’ın mühendislik başkan yardımcısı ve bölge müdürü olarak atadı.

Salı günü haberi açıklayan Gupta, “şirketin Hindistan’daki teknoloji merkezini sıfırdan geliştirmekten ve liderlik etmekten” sorumlu olacağını belirtti. Gupta’nın belirttiğine göre Coinbase, Hindistan’da işe alımlara başlamış.

Gupta’nın paylaştığı bir gönderide, “Plan önümüzdeki 1-2 yıl içinde mühendislik, ürün yönetimi, kullanıcı deneyimi, araştırma ve program yönetimi alanlarında her seviyeden yüzlerce çalışan işe almak ve Hindistan’da tam bir teknoloji üssü haline gelmek” şeklinde bir açıklama yaptı.

Ayrıca Gupta, “Hindistan’daki iddialı büyüme planlarımızı desteklemek için, yeni şirket alımlarını da gerçekleştireceğiz.” dedi.

Coinbase’in Hindistan açılımı, ülkedeki kripto para biriminin yasal durumuna ilişkin önemli soru işaretlerinin ortasında geliyor. 2021 yılının başından bu yana, birkaç anonim kaynak Hindistan’ın kripto paraları yasaklaması hakkında bir takım söylentilere sebep oldu. Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman daha sonra düzenleyici kurumların böyle bir istekleri olmadığını ve insanların Bitcoin gibi dijital varlıkları kullanmaları için “belirli durumlara” izin vermeye istekli olduklarını belirtti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version