Muhabbit

Coinbase ve Circle Tarafından Desteklenen USDC, Rezervlerini Nakit ve ABD Hazinelerine Çevirecek!

USDC, rezervleri hakkında açıklama yaptı.

usdc

Coinbase ve Circle tarafından desteklenen 28 milyar dolarlık değere sahip olan USDC’nin arkasındaki kuruluş Centre, 23 Ağustos tarihinde yaptığı bir duyuru ile, USDC rezervini tamamen nakit ve kısa vadeli ABD Hazinelerinde tutacağını söyledi. 

Böylece USDC stablecoin’in rezervleri, ihraççısının yatırım portföyünü genişletmesinden aylar sonra, yalnızca nakit ve ABD hazine bonoları olarak geri çevrilmiş olacak.

Atılan bu adım, firmanın temmuz ayındaki bir raporda, mayıs ayından bu yana USDC tersine yatırımlarını genişlettiğini detaylandırmasından kısa bir süre sonra gerçekleşmiş oldu.

Temmuz ayı ortasında yayımlanan mayıs ayı tasdik raporunda, Centre’ın denetim kuruluşu olan GrantThornton, o sırada USDC’nin 22 milyar dolarlık rezervleri için yatırım portföyünü açıklamıştı. Şimdi ise şirket, nakit ve ABD hazine bonolarına ek olarak, Yankee Mevduat Sertifikası (%13), Ticari Kağıt (%9), Kurumsal Tahviller (%5), Belediye Tahvilleri ve ABD Ajanslarını (%0,2) da dahil ederek rezervlerini çeşitlendirmiş oldu.

Bununla beraber Coinbase yakın zaman önce de web sitesinde USDC’nin tanımını sessizce değiştirerek, daha önce her USDC’nin “bir banka hesabında” bir ABD doları tarafından desteklendiğini belirten ifadeyi kaldırmıştı.

Son olarak açıklama yapan Coinbase’in COO’su Emily Choi, USDC rezervleri için yatırım portföyündeki değişikliklerin mayıs 2021’de başlamasına rağmen, eylül ayını geçmeyeceğini söyledi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version