Muhabbit

Coinone Ripple İle Kore’de Büyük Yol Kat Etti

Coinone, geleneksel bankacılığa alışkın müşterilerine üst düzey bir deneyim sunarak onları kazanmayı başarıyor.

Coinone Transfer, Ripple aracılığı ile transfer işlemlerini gerçekleştiren bir  kuruluş olarak öne çıkmakta. 2018 yılında Ripple ortağı olan Coinone, SBI Ripple Asia aracılığı ile Güney Kore’de sınır ötesi ödeme işlemlerine aracılık eden kuruluş, blockchain dostu bir firma.

Ripple tarafından paylaşılan blog yazısında, Coinone Transfer 2017 yılında başlatılan para transferi düzenlemelerinde getirilen değişiklik ve esneklik ile birlikte işlemlerine başlamıştı.

Coinone Transfer’in CrossApp isimli bir uygulaması bulunmakta. Uygulama sayesinde sınır ötesi ödeme işlemleri gerçek zamanlık olarak, çok hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmekte.

Kore’liler Klasik Sisteme Alışmış

Şirket büyük başarılara imza atmış olmasına rağmen Kore halkı geleneksel bankacılığa alışmış durumda. Bu sebeple kişiler üzerinde güven kazanmanın bir miktar zor olduğu da Coinone İş Geliştirme Müdürü Camille Jeong tarafından açıklanmış durumda.

Biz bir banka değiliz, dolayısıyla müşterilerin güvenini kazanmak için çok çalışmak zorunda kaldık. Ripple desteği sayesinde geliştirdiğimiz üstün müşteri deneyimimiz, müşterileri elimizde tutmamızı sağladı.

İlk defa işlem yapan müşterileri elde tutma oranın yüzde 80 seviyelerine ulaştığını belirten Jeong, en çok önem verdiklerin noktanın müşteri deneyimi ve memnuniyeti olduğunu belirtmekte.

Göçmen İşçiler İçin En iyi Transfer Yöntemi

Özellikle düzenli olarak yurt dışına para gönderen göçmenler için önemli bir çözüm sundukları belirten Jeong, bankaların gerçekleştirdikleri yavaş ve maliyetli transferlerin artık eski moda olduğunu belirtiyor. Düzenli olarak yurt dışına para gönderen çalışanlar için transfer maliyetlerinin çok yüksek olduğunu da sözlerine ekleyen Jeong, bu maliyetleri üstlenmenin oldukça gereksiz olduğunu sözlerine ekledi.

Coinone Tayland, Filipinler, Sri Lanka gibi ülkelere çok düşük maliyetlerle para gönderimini sağlayabilmekte. Tabi ülkeler sadece bu kadar değil. RippleNet ağına dahil olan 200 partner şirket ile de bağlantıları bulunan Coinone, yine oldukça düşük maliyetlerle ABD ve İngiltere gibi ülkelere para gönderimine aracılık etmekte.

Bildiğiniz üzere RippleNet ağı birçok kuruluş tarafından kullanılmakta. Ek olarak Ripple’ın “On Demand Liquidity” çözümü ve ağa katılan ortakların sayısının artması ile birlikte likidite problemi neredeyse tamamen ortadan kalkmış durumda.

RippleNet 200’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kullanılmakta. Ülkemizde de Akbank üzerinde İngiltere’ye yapılan para transferi işlemleri RippleNet ile gerçekleşebiliyor.

RippleNet ödeme sistemleri hakkında ne düşünüyorsunuz? RippleNet adaptasyonu daha da genişleyecek mi?

Son Yazılar

Exit mobile version