Muhabbit

ConsenSys, Piyasa Değerini 3 Milyar Dolar Yapmak İçin Fonlama Turu Düzenleyecek!

ConsenSys yeni bir fonlama turu düzenlemeyi planlıyor. Hedef 3 milyar dolar!

consensys muhabbit

consensys muhabbit

Ethereum tabanlı projelerin geliştirilmesine yardımcı olarak gerekli fonun sağlanması için çalışmalar yürüten ConsenSys, piyasa değerini 3 milyar dolar yapacak bir değerleme için fon arayışında.

Financial Times’ın bugün (11 Ekim 2021) yayımladığı habere göre, ConsenSys, piyasa değerini 3 milyar doların üzerine çıkartmak için bir finansman turu düzenlemeyi planlıyor. Bu planlamalar doğrultusunda çeşitli görüşmelerin yapıldığı iletildi. Yeni fonlama turunun ardındaki yatırımcıların isimleri henüz kamu ile paylaşılmadı.

ConsenSys Gelişmeye Devam Ediyor!

Amerika, New York merkezli şirket, 2021 yılının Nisan ayında JPMorgan ve Mastercard gibi dev finans şirketlerinin yanı sıra sektörün önde gelen merkeziyetsiz finans (DeFi) şirketlerinden 65 milyon dolarlık bir fon toplamıştı.

Ethereum Blockchain’ine kurulu projelere adeta bir kuluçka görevi gören ConsenSys 2018 ve 2021 yılları arasında birçok zorlukla karşı karşıya gelmişti. 2020 yılının başında geliştirme ve yazılım olarak iki birime ayrılan ConsenSys, çalışanlarının %14’ünü işten çıkartmak durumunda kalmıştı.

2020 yılının ortasında merkeziyetsiz finans (DeFi) alanındaki patlamanın ardından kendini toparlayan şirket, 1 yıl gibi kısa bir zaman içerisinde MetaMask gibi kilit işler ile değerini katladı.

Düzenlenmesi planlanan yeni finansman turu ile alakalı olarak, daha önce ConsenSys’e yatırım yapmış büyük şirketlere sorular yöneltildi. Ancak çoğu şirketten yorum alınamadığı veyahut çalışma saatlerinin farklılık göstermesi nedeniyle cevap alınamadığı CoinDesk tarafından bildirildi.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version