Muhabbit

Corona Yüzünden Ekipmanlar Teslim Edilemiyor!

MicroBT, Bitmain ve Canaan gibi kripto para madenciliği şirketleri ASIC teslimatında gecikme yaşanacağını müşterilerine bildirdi.

corona virüs muhabbit

Çin hükümeti, salgın nedeniyle Yeni Yıl tatillerini uzatma kararı verdiği için birçok sektör sekteye uğradı. Bunlardan biri de kargo şirketleri oldu. MicroBT, Bitmain ve Canaan gibi kripto para madenciliği şirketleri Çin yeni yıl tatilinin uzatılması sebebiyle uygulamaya özel tümleşik devrelerin (ASIC) teslimatında gecikme yaşanacağını müşterilerine bildirdi.

MicroBT, WeChat üzerinden Çin yeni yılı tatilini 9 Şubata kadar bir haftalık uzatma kararı nedeniyle teslimat yapamayacaklarını açıkladı;

“Üretim, teslimat, satış sonrası müşteri hizmetleri ve tabii ki belge ve diğer kargoların gönderimi veya alımı gecikecektir.”

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO), Çin’den tüm dünyaya yayılım gösteren corona virüsü sebebiyle “Uluslararası kamu sağlığı acil durumu” ilan etti. Bunun sebebinin Çin’deki değil diğer ülkelerdeki durumun kötüleşmesi olduğu aktarıldı.

Daha önce Corona virüsünün Bitcoin üzerindeki muhtemel etkilerinden bahsetmiştik. Ancak işin kripto para madenciliğini etkilemesi yeni bir durum olmakla beraber ilerleyen günlerde gerek kripto para dünyasında gerekse sosyal hayatta virüsün etkilerini hissetmeye devam edeceğiz.

Son Yazılar

Exit mobile version