Muhabbit

Sigorta Platformu Cover Protocol Saldırıya Uğradı!

Görünüşe göre saldırgan ya da saldırganlar, Cover Protocol’ün stake sözleşmelerindeki bir açığı kullanarak, sonsuz miktarda COVER tokeni basmaya başladı.

rus kripto

Chainrecon’dan aldığımız bilgilere göre, bir sigorta platformu olan Cover Protocol, saldırıya uğramış durumda!

Görünüşe göre saldırgan ya da saldırganlar, Cover Protocol’ün stake sözleşmelerindeki bir açığı kullanarak, sonsuz miktarda COVER tokeni basmaya başladı.

Saldırganın cüzdan adresini hızlı bir şekilde elde eden Chainrecon, saldırganın cüzdanını internet sitesinden paylaşmış durumda.

Saldırı haberinin ardından çok hızlı bir şekilde eriyen $ COVER, %60’lık bir düşüş göstererek, 700 $’dan 250 $’a kadar geriledi. An itibarıyla fiyat toparlanması yaşayan $ COVER, 427 $’dan işlem görüyor.

Cover Protocol Fiyat Grafiği

Sigorta platformunda yakalanan açık, saldırganlar tarafından ciddi manada kötü niyetle kullanıldı ve bunun sonucunda protokolün yerel tokeni resmen eridi.

Elde ettiğimiz bilgilere göre, saldırıda protokol herhangi bir şekilde zarar görmedi ve bütün kullanıcı bilgileri güvende. Yani yapılan saldırı sadece Cover Protocol’ün yerel tokeni olan $ COVER’ı etkilemiş durumda.

Konu hakkında Cover Procotol’den henüz resmi bir açıklama gelmedi. Cover Protocol herhangi bir açıklama yaptığında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Güncelleme (17:10): Beyaz şapkalı hacker grubu COVER’ın kaybettiği fonları iade etti!

https://twitter.com/EtherText/status/1343552786622013450

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version