Muhabbit

Warp Finance Hacklendi, Zarar 8 Milyon $!

Warp Finance, hacklendi!

warp

Bir DeFi projesi olan Warp Finance, bilgisayar korsanlarının saldırısına kurban gitti ve DAI, USDC olarak 8 milyon $’lık fonu çaldırdı.

Warp Finance, “likidite motorunu güçlendiren optimize edilmiş bir kredi çözümü” sunduğunu iddia eden bir DeFi platformudur. Başka bir deyişle, kullanıcıların stablecoinleri teminat olarak kullanarak kripto para kredisi almalarına olanak tanıyorlardı.

Warp Finance’e Ne Oldu?

Perşembe günü geç saatlerde, topluluk üyeleri Warp Finance protokolünde düzensiz faaliyetleri fark etti. Birisi, protokolün USDC ve DAI kasalarını boşaltmak için flash loan ile birden fazla işlem yapmıştı.

Flash Loan, aynı blok içerisinde geri ödenmesi koşuluyla, herkesin teminat olmadan anında kredi almasına olanak sağlayan, kullanışlı bir DeFi özelliğidir. Warp Finance’de yaşanan ise, bilgisayar korsanı teminat değerinden daha fazlasını borç almak için karmaşık bir plan kullandı ve bu da borç verenin para kaybetmesine neden oldu.

İlginizi çekebilir: Flash Loan Nedir?

Proje ekibi saldırıyı onayladı ve durum araştırılıncaya kadar protokole stablecoin yatırmaktan kaçınılmasını önerdi.

Saldırgan, DAI ve USDC cinsinden 7.7 milyar $ ile kayıplara karıştı. Ancak ekip, teminat kasasından kurtarılabilecek ve kayıpları karışalamak için kullanılabilecek yaklaşık 5.5 milyon $ olduğunu iddia etmekte.

Protokol, konu hakkında Twitter’dan şunu paylaştı.

Gerçekleşen saldırı hakkında daha iyi araştırma yapacağız ve Saldırıyı anladığımızda http://warp.finance üzerinden ayrıntılı bir analiz yayınlayacağız.

Muhabbit DeFi Market Cap için: DeFi Market Cap

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha Fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version