Muhabbit

Crypto.com Visa Card Kanada’da Kullanıma Başlıyor!

Kartın yıllık ücretinin bulunmadığı ve kullanıcıların ATM’lerden herhangi bir ücret ödemeden para çekilebileceği bildirildi.

Kripto para borsası Crypto.com, şirketin önümüzdeki yıl Ocak ayında Kanada’ya kart göndermeyi planladığını ve Kanada vatandaşlarının artık visa kartı için başvurabileceğini duyurdu.

Crypto.com, son yıllarda dünya çapında farklı lokasyonlarda vize kartlarını piyasaya sürmeye devam ediyor. Bu kapsamda borsa, yaptığı son girişimle hızla büyüyen Kanada pazarından da yararlanmayı hedefliyor. Borsanın kartı, kullanıcıların Crypto.com cüzdanlarında sakladıkları herhangi bir kripto para birimini Kanada’daki herhangi bir mağazada küçük bir ücret karşılığında harcamalarına izin verecek. Ayrıca Crypto.com kartının kullanıcıların kripto varlıkları satın almasına, göndermesine, faiz kazanmasına, kredi çekmesine ve DeFi uygulamalarını kullanmasına olanak tanıdığı belirtildi.

Duyuru, Crypto.com Visa Card’ın, Singapur, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde başarıya ulaşmasının ardından geldi. Hatırlanacağı üzere Hong Kong‘a kayıtlı şirket, Visa kartını ilk olarak Ekim 2018’de Singapur’da piyasaya sürdü. Şirket Temmuz 2019’da ABD’de gerçekleştirdiği lansmanla da adından söz ettirmeyi başardı.

Resmi duyuruya göre kartın yıllık veya aylık ücretinin bulunmadığı ve kullanıcıların ATM’lerden herhangi bir ücret ödemeden para çekilebileceği bildirildi. Şirket ayrıca kartın işlem masraflarından muaf olduğunu da belirtti. Yapılan açıklamada müşteriler, Crypto.com uygulamasında kimlik doğrulamasını içeren formu doldurduktan sonra bir kart talebinde bulunabilecekler. Resmi duyuruya göre, başvuru sahipleri, kartları gönderilmeye hazır olduğunda bilgilendirilecek ve uygulamada kartın düzenlenme durumunu kontrol edebilecekler.

Kanada, son yıllarda borsalar, stake ağları ve madencilik havuzları dahil olmak üzere kripto para şirketleri için bir merkez olarak büyük bir popülerlik kazandı.

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek, Kanada’nın şirket için öneminden bahsederek şu açıklamalarda bulundu:

“Kanada, kripto paralara karşı her zaman sıcak olan teknoloji meraklısı, yenilikçi bir ülke. Crypto.com Visa Kartlarımız, ülke sakinlerine piyasadaki en ödüllendirici banka kartını sağlayacaktır. Bu lansman, kartları her ülkeye ulaştırmak için yürüyüşümüzün en son kilometre taşını temsil ediyor.”

Crypto.com, 5 milyondan fazla kullanıcısı ile dünyanın önde gelen borsalarından biri haline geldi. Borsanın aynı zamanda hem cüzdan hem de takas işlevi gören mobil uygulaması da bulunmaktadır.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version