Muhabbit

Crypto.com, Visa İle Stratejik Ortaklık Kuruyor!

Crypto.com, hizmetlerini yeni pazarlara genişletmek için Visa ile ortaklık kurdu.

Hong Kong tabanlı ödeme ve kripto para birimi platformu Crypto.com, Visa’nın Avustralya ağındaki ana üyeliği de içerecek şekilde Visa ile küresel bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Açıklamanın bir parçası olarak Crypto.com, Visa ile işbirliğinin, şirketin kripto Visa kartının erişimini genişletme çabalarına paralel olduğunu belirtti.

Bilindiği üzere Kasım 2018’de Singapur’da piyasaya sürülen Crypto.com ön ödemeli Visa Card, böylece Bitcoin’e bağlanan ilk kart oldu. Kart sahipleri artık kripto para varlıklarını USD, Euro ve diğer desteklenen fiat para birimleri ile takas edebilecekler. Bu aynı zamanda kullanıcıların kartlarını kullanarak ödeme yapmalarına ve para çekmelerine olanak tanıyacak.

Crypto.com sahip olduğu bu yeni Visa ana üyeliği ile, Avustralyalı kullanıcılarına Crypto.com Visa kartı vermeye başlayabilecek. Firma ayrıca, kartları Japonya, Afrika, Orta Doğu, Türkiye, Latin Amerika gibi diğer ülkelere de göndermeye başlama planları olduğunu açıkladı. Program sayesinde, kart sahipleri alışveriş yaptıklarında yaklaşık %8 geri ödeme ve diğer birçok avantajdan yararlanabilecekler.

Visa başkanı Cuy Sheffield konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Visa, kripto para varlıkları için çok daha fazla fayda sağlıyor ve bunları harcamanın daha kolay bir yolunu sunuyor.”

Sheffield ayrıca, Crypto.com’un başarısının, Visa’nın 70 milyon tüccar ağı üzerinden tüketicilerin kripto paraya erişebilme imkanını sağladığını söylüyor.

Finansal hizmetler şirketi Visa’nın şu anda en büyük kripto para borsaları Binance ve Coinbase de dahil olmak üzere 35 farklı Bitcoin ve kripto para birimi platformuyla ortaklık yaptığı biliniyor.

Visa ortaklığı hakkında yorum yapan Crypto.com CEO’su Kris Marszalek ise şunları söyledi:

“Visa ile küresel ortaklığı imzalamak ve dijital ödemelerde dünya lideri ile ana üye olmak, dünyanın kripto para birimine geçişini hızlandırma taahhüdümüzü teyit etmektedir.”

Bunun yanında Crypto.com yakın zaman önce kendi NFT platformunun kısa zaman içinde piyasaya çıkacağını da duyurdu. CEO Marszalek, endüstrinin temel itici güçlerinden biri olarak gördükleri için NFT alanına da yoğun bir şekilde yatırım yapacaklarını dile getirdi.

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version