Muhabbit

Cyberstella’nın Açık Beta Testnet Lansmanı Hakkında Yeni Bilgiler Geldi

Cyberstella, beta sürümündeki güncellemeler ile oyuncuları destekliyor!

Yakın zaman önce Avalanche ağı üzerinde hazırlanan hikayesinin oyuncularının yazacağı bir oyun olan Cyberstella’nın açık beta tarihinin haberini yazmıştık. Şimdi ise yaklaşan beta sürümü için açıklanan yeni bilgileri paylaşacağız.

Oyun, başlangıçta Avalanche ana ağı üzerinde beta testinin olacağını açıklamıştı. Ancak yeni güncelleme ile oyuncuların ağ ücreti ödememesi için oyunun, Avalanche’ın Fuji Testnet ağında yapılmasına karar verildi. Oyunun Fuji Testnet’inde yapılmasının bir başka amacının ise tüm işlev ve özelliklerin düzgün olarak çalışıp çalışılmadığının daha kolay kontrol edilebilir olduğu belirtildi.

Kullanılacak Cüzdan Seçimi

Cyberstella, beta sürecinde Avalanche desteği sunduğu ve birçok kişinin kullanmasından dolayı Metamask’ı kullanacağını açıkladı.

Beta testi sırasında işlem ücretlerinin kesilmemesi kararı alındı. Bunun için de AVAX gibi tokenların ücretsiz olarak talep edilebildiği Fuji testnet ağı kullanılacak. Normal ağ gibi işlem yapılabilen testnet ağında AVAX Faucet adı verilen siteden harcanması için ücretsiz AVAX token talep edilebiliyor. Bu ücretsiz AVAX tokenlar ile oyun içerisindeki işlem ücretleri ödenebiliyor. Bu sayede oyun içi tüm etkinlikler ücretsiz olmuş oluyor.

Cyberstella, beta sürümüne katılacak olan ilk destekçilerinin hiç bir ücret ödemeden oyunun tüm seçeneklerini deneyimlemesini istiyor.

Keşif, Fabrika ve Mağaza’da Yapılan Değişiklikler

Oyunun kademeli olarak düzgün çalıştığını gözlemek için Cyberstella takımı, Keşif ve Fabrika özelliklerini oyunun betasının çıkmasından birkaç gün sonra aktif edeceğini açıkladı. Bunun dışındaki özellikler ise bir önceki makalemizdeki gibi belirtilen sürelerde uygulamaya koyulacak.

Ayrıca, Macera özelliğinde Keşif Biletleri (Scouting tickets) eşyası beta sürümü başlar başlamaz kazanılmaya başlanacak. Bu biletler sonradan Keşif özelliği devreye girdikten sonra kullanılabilecek.

Beta sürümünün Fuji testnet ağına taşınmasından sonra Mağaza özelliğinde de bazı değişiklikler yapılmak zorunda kaldı. Fuji ağında AVAX tokenlar ücretsiz olarak alınabildiği için Mağaza’daki bazı parçalar testnette mevcut olmayacak.

Cyberstella, Betadaki Kayıtları Silmeyecek!

Alfa ve Beta deneme sürümü yapan birçok oyun, deneme sürümü sonrası oyuncuların verilerini sıfırlayarak yeni gelen oyuncu ile uzun süre projeye emek vermiş kullanıcıları aynı kefeye koyuyor. Ancak Cyberstella, projeye emek vermiş kullanıcıların betadaki verilerini koruma kararı aldı. Bu sayede oyuncuların betadaki tüm NFT, parametre, kullanıcı bilgileri ve Crew verileri betadan sona erdikten sonra da ana lansmanda kullanılabilecek.

Bu Crew karakterlerinin seviyelerinin ve eşyalarının oyunun ana sürümüne taşınacağı anlamına geliyor. Beta sürümündeki oyuncuların tüm verileri saklanacak ve mainnet 1.0 sürümüne yüklenecek. Bu oyuna erken başlayarak diğerlerinin önüne geçme fırsatı olarak düşünülebilir. Ayrıca oyuna ana lansmanda başlayan oyuncuların ücret ödediği birçok yerde beta oyuncuları ücret ödememiş olacak.

Yukarıda belirtilen özelliklerden faydalanmak ve beta sürümünde oyunu oynamak için ise tek koşul bulunuyor. Bu koşul güncellenme sonrasında değişmedi. Koşul ise beta sürümünün çıkacağı 28 Şubat 2023 tarihinden önce bir adet Crew NFT’si sahibi olmak. NFT sahibi olmayan kişiler bu tarihten önce tofuNFT adresi üzerinden çeşitli Crew NFT’lerinden bir tanesini satın alabilir.

Cyberstella takımı, beta sürümüne katılmak için NFT satın almakta geciken oyuncular için de katılmalarına olanak sağlayacak bir sistem kurmaya çalıştığını belirtti. Bu sistem kurulup denendiğinde yayımlanacak. Son duyuruları kaçırmamak için oyuncuların Discord ve Twitter sayfalarını takip edilmesini de Cyberstella takımı öneriyor.

Sonuç olarak, birçok oyun beta sürümünde güzel paralar kazandırıyor. Cyberstella oyunu da bu aşamada bug (hata) bulan ve yararlı geri bildirimde bulunan oyuncuları ödüllendirecek. Ayrıca, beta sürümündeki ilerleme, seviye ve eşyaların kaydedilmesi kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla NFT haberi için: NFT Haberleri

Daha fazla GameFi haberi için: GameFi Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Bu içerik sponsorludur.

Son Yazılar

Exit mobile version