Muhabbit

DeFi Platformu Curve Finance’te DNS Saldırısı!

İlk gelen bilgilere göre, hack saldırısı DNS yoluyla yapıldı.

DeFi platformları ve kullanıcıları, adeta kâbus gibi bir ağustos ayı geçiriyor. 2022 Ağustos, belki de en çok siber saldırının yaşandığı bir ay olarak blockchain tarihine kazınabilir.

Bugün (09.08.2022) TSİ ile 23:00 civarlarında fark edilen Curve Finance web sitesindeki frontend sorunu yine panik yarattı. Ekip kısa sürede Twitter’dan resmi bir açıklama yaparak, platformun kullanılmamasını önerdi.

İlginizi çekebilir: Curve Finance Nedir?

İlk gelen bilgilere göre, hack saldırısı DNS yoluyla yapıldı. Saldırganlar sitenin önyüzünü kopyalayarak DNS’leri kendi kopya sitelerine yönlendirdiler. Ardından da kötü niyetli bir akıllı sözleşme adresine onay isteği eklediler. Biz de Muhabbit olarak gelişmeleri Twitter’dan hızlı bir şekilde kullanıcılara aktarmaya çalıştık.

Bu yolla ilk tespitlere göre 500 bin doların üstünde bir hackleme yapıldığı iddia ediliyor, ancak son rakam henüz belli değil. Curve Finance son açıklamasında ise; sorunun çözüldüğünü ve sistemin eski haline döndürüldüğünü söyledi. Son birkaç saat içinde Curve’de herhangi bir sözleşmeyi onaylayanların işlemlerini derhal iptal etmelerini ve şimdilik http://curve.exchange ‘den işlem yapmalarını tavsiye etti. Sorun tam olarak çözülmeden ve resmi siteden bir açıklama gelmeden hiçbir kullanıcının curve.fi sitesini kullanması önerilmiyor.

Ayrıca Curve Finance, iptal edilmesi gereken sözleşme adresini Twitter hesabından paylaştı.

Curve Finance, stablecoinler için Ethereum ağı üzerinde geliştirilmiş merkeziyetsiz bir borsadır ve AMM (otomatik piyasa yapıcı) ile likidite sağlar. 

Bu ay yaşanan bazı hack saldırılarının detaylarını okumak isterseniz haberlerin linklerini sizler için bir araya getirdik.

Solana Tabanlı Stablecoin Nirvana, Flash Loan Saldırısına Uğradı!

Siber Saldırılar Devam Ediyor! Bu Kez Nomad Bridge Hacklendi!

Solana Cüzdanlarına Siber Saldırı Düzenlendi!

NEAR Protocol’de İnanılmaz Veri İhlali!

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version