Muhabbit

DeFi Rekora Doymuyor! 30 Milyar Dolar Geçildi!

DeFi ekosistemi büyümeye devam ediyor.

defi

DeFi ekosistemi büyümeye devam ediyor.

Güncel verilere göre DeFi ekosistemi üzerindeki kilitli değer miktarı 30 Milyar $’ı aşmış durumda.

Aralık ayında 12 Milyar $ seviyelerinde bulunan DeFi ekosistemi üzerindeki kilitli varlıklar, iki ay içerisinde neredeyse 3 katına ulaşmış durumda.

DeFi’da liderlik Makerdao’da bulunurken, 5.47 Milyar $ değerindeki varlık merkezsiz uygulama üzerinde kilitli bulunuyor. DeFi ekosisteminde yüzde 18’lik bir dominansı bulunan Makerdao, açık ara liderliğini sürdürüyor.

Merkezsiz stablecoin DAI’nin üreticisi olarak öne çıkan MakerDao, en eski DeFi uygulamaları arasında bulunuyor.

İkinci sırada ise lending (kiralama) platformu Aave bulunuyor. Son dönemde yaşadığı yükseliş ile dikkatleri üzerine çeken platform, DeFi tokenleri arasında en çok kazandıran tokenlerden biri olarak öne çıkıyor.

Üçüncü sırada Compound bulunurken, dördüncü sırada ise merkezsiz borsa Uniswap yer alıyor. 3.35 Milyar $’lık kilitli değer ile öne çıkan Uniswap, üzerinde bulundurduğu varlık bakımında tüm zamanların rekorunu kırmış durumda.

20 $ seviyelerine yaklaşan fiyatı ile kripto para birimleri arasında ilk 10’a oldukça yaklaşan Uniswap, son 3 ay içinde yüzde 500’den fazla artış yaşamış durumda. 24 saatlik hacmi ile merkezi borsalara kafa tutan Uniswap’in son 24 saatte 900 Milyon $’a yakın hacmi bulunuyor.

DeFi ekosisteminin geleceğini nasıl görünüyorsunuz?

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version