Muhabbit

Yearn.Finance Bir Haftada Yüzde 45 Eridi!

YFI’da neler oluyor?

yEarn Finance DeFi Platformu FTX'te Listelendi

yEarn Finance DeFi Platformu FTX'te Listelendi

Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca DeFi sektörü, Yearn.Finance’in YFI tokenı, Uniswap’ın UNI tokenı, SushiSwap’ın SUSHI tokenı ve Curve’ün CRV tokenı dahil olmak üzere büyük kayıplar gördü.

Yearn.Finance’ın YFI tokenı bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ve Bitcoin’in fiyat değerini aştı. YFI, Ağustos sonunda 18.000 $‘ın üzerinden işlem gördü ve hatta Eylül başında 39.600 $‘a kadar yükseldi. Bu değer Bitcoin’in değerinin neredeyse 4 katı.

Bu, DeFi pazarının toplam kilitli kripto para değerinin 8 milyar $ olduğu esnada gerçekleşti. DeFi Pulse’a göre, DeFi pazarı şu anda 10 milyar $‘ın üzerinde. Yearn.Finance ise şu anda toplam kilitli değer olarak 600 milyon $‘dan daha fazla.

Fakat Yearn.Finance geçtiğimiz günlerde Ethereum tabanlı tokenının fiyatını aşağı çeken bir kaç olaya şahit oldu. İki hafta önce, Yearn.Finance’in kurucusu Andre Cronje, Eminence Finance ile bir sözleşme yaptı ve bir hata ile karşılaştı. YFI token sahipleri, proje başlar başlamaz hızlı bir şekilde Eminence sözleşmelerine sermaye dağıttılar. Eminence Finance’in o sıralar bir internet sitesi yoktu ve resmi olarak faaliyete geçmemişti.

Sözleşmedeki talihsiz bir hata, 15 milyon $’lık DAI kaybına neden oldu. Saldırının duyurulmasından kısa bir süre sonra, birçok YFI sahibi tokenlarını satarak 24 saat içinde %6’lık bir düşüşe yol açtı.

Yearn.Finance Düşmeye Devam Ediyor!

Bir kripto analisti, YFI’ın dikkat etmesi gereken bir sonraki destek seviyesinin 10.000 $ olduğuna dikkat çekti. Ethereum tabanlı token bu seviyenin altına inerse, Bitcoin’in şu anki fiyatından daha düşük bir değere göz kırpabilir ve 6.000 $‘a kadar düşebilir. Analiste göre, YFI iyi bir durumda değil, hedeflenmesi gereken aralık 10.000 $ civarında, fakat bu fiyat aralığının altındaki destek noktası 6.000 $’dır dedi.

Bir başka kripto tüccarı kısa süre önce tweet atarak YFI’ın yakında 12.000 $‘a düşeceğini tahmin etti. YFI şu anda 12.958 $‘dan işlem görmekte. YFI’ın 14.000 $‘ın altına düşmesine rağmen, tokenin fiyatının daha da düşmesine işaret eden önemli bir destek seviyesinin varlığından bahsetti.

Daha fazla DeFi haberi için: DeFi Haberleri

DeFi Market Cap’e ulaşmak için: DeFi Market Cap

Son Yazılar

Exit mobile version