Muhabbit

Dijital Varlık Depolama Şirketi Digivault, FCA Onayını Aldı!

Digivault, kripto para depolamak için FCA’dan onay alan ilk bağımsız dijital saklama kuruluşu oldu.

Digivault

Digivault

Diginex Limited’in güvenli dijital varlık saklama kolu olan Digivault yaptığı bir açıklama ile İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesinin (FCA) ilk bağımsız dijital saklama kuruluşu olarak onayladığını duyurdu. 

Digivault’un kurumsal yatırımcılara uyumlu ve güvenli saklama hizmetleri sağlama hedefiyle birlikte, FCA onayını da alması ileriye doğru atılmış büyük bir adım olarak görülüyor.

Digivault CEO’su Rob Cooper, konu ile ilgili olarak şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Bu kaydı alma konusunda FCA ile bu kadar yakın çalışmaktan çok memnunuz. FCA dahilinde faaliyet göstermek, müşterilerimize varlıklarının mümkün olan en yüksek yönetişim standardı dahilinde muhafaza edildiğine dair kontrol ve güvence sağlıyor.”

Digivault’un soğuk depolama sistemi, kasa hizmeti sağlayıcısı Malca-Amit tarafından bakılan üçüncü taraf kasalarından oluşan bir ağdır. Kripto para varlıkları tamamen çevrimdışı bir ortamda, altın ve gümüş gibi geleneksel değer depolarının yanında saklanır.

FCA onayı, yakın zaman önce Torstone Technology ve Digivault’un dijital varlıklar için ticaret sonrası hizmetleri geliştirmek üzere bir araya geldiğinin duyurulmasından hemen ardından geldi. Torstone, takas platformları aracılığıyla müşterilere işlem sonrası mutabakat ve dijital varlık saklama hizmetinden sorumlu olacak. Digivault, müşterilerin tüm kripto paraları tek bir işlem sonrası yönetmelerini sağlamak için bu platformdan yararlanacak.  

Digivault Hakkında

Digivault, fiziksel ve sanal güvenliği entegre eden dijital varlık saklama hizmetleri sağlamaktadır. Şirket kurumlara hızla gelişen bir dünyada somut çözümler sunuyor. Nasdaq borsasına da kayıtlı olan şirket SEC’e karşı da sorumlu durumda bulunuyor.

Digivault, Bitcoin, Ethereum ve USDC gibi varlıkların yanı sıra ERC-20 ve ERC-1400 protokollerinde barındırılan diğer varlıklar için saklama hizmetleri de dahil olmak üzere en geniş saklama hizmetlerinden birini sunuyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version