Muhabbit

Do Kwon: UST Çöküşünden Dolayı ‘Kalbim Kırık’

Do Kwon: Kalbim kırık, olay sırasında LUNA veya UST satmadım.

terraform usdt Do Kwon

terraform usdt Do Kwon

Terra Luna’nın kurucusu Do Kwon; Twitter’dan yaptığı açıklamalarda, bu hafta LUNA ve UST‘nin tüm değerini kaybetmesinden dolayı kalbinin kırık olduğunu söyledi.

LUNA yönetişim tokenı, TerraUSD stablecoini UST ve diğer çeşitli kripto para birimlerinin yaratıcısı ve aynı zamanda Terraform Labs‘ı kuran Do Kwon, son birkaç gününü bu konudan dolayı bazı topluluk üyelerini arayarak geçirdiğini söyledi.

2022 Nisan başında yaklaşık 120 dolar değerinde olan LUNA, bu hafta dramatik bir şekilde çöktü ve CoinMarketCap verilerine göre şu an itibarıyla yaklaşık 0.0003761 sentten işlem görüyor. Do Kwon, Twitter’daki açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Hala ademi merkeziyetçi ekonomilerin ademi merkeziyetçi parayı hak ettiğine inanıyorum ancak şu anki haliyle UST’nin o para olmayacağı açık”

Bir stablecoin olarak TerraUSD’nin (UST) değerinin dolara sabit kalması gerekiyordu. Ancak bu hafta başında bu dengesini kaybetti ve bir daha toparlanamadı.

İlginizi çekebilir: Luna’da Neler Oluyor? UST 0.20 Doları Gördü!

Do Kwon, LUNA ve UST için Bir Canlandırma Planı Açıkladı

Do Kwon, 13.05.2022 Cuma günü erken saatlerde Terra’nın Agora yönetim forumunda bundan sonrası için bir “canlandırma” planından bahsetti. Planda, ağdaki sahipliğin UST ve LUNA sahipleri arasında dağıtılmasını; ancak yine de Terra’nın stablecoininin kurtarılamaz durumda olduğunu kabul etti.

Do Kwon

Kwon, “Merkeziyetsiz bir ekonomi, merkeziyetsiz paraya ihtiyaç duyarken; UST, bu rolü oynamak için kullanıcılarının güvenini fazlasıyla yitirdi.” dedi.

Ayrıca LUNA ve UST’yi destekleyen blok zinciri, geçtiğimiz gün doğrulayıcılar tarafından iki kez kapatıldı. Do Kwon, olay sırasında LUNA veya UST’lerinden hiçbirini satmadığını da sözlerine ekledi.

28 Milyar Dolardan 600 Milyon Dolara Hızlı Düşüş!

Aslında durum, bu haftanın başlarında Terraform Labs ve UST’nin değerini korumakla görevli olan kuruluş Luna Foundation Guard‘ın birkaç milyar token basıp dolaşımdaki token sayısını önemli ölçüde artırmasıyla daha da kötüleşti. LUNA token aşırı şiştiği ve fiyat hareketleri daha da hızlandığı için geri döndürülemez bir kaos yaşandı.

LUNA tokenın piyasa değeri, 2022 Mayıs başında 28 milyar dolar civarındayken, şimdilerde yaklaşık 600 milyon dolar civarında seyrediyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version