Muhabbit

Dogecoin Uzun Bir Aradan Sonra Yeni Bir Güncelleme Aldı!

Dogecoin geliştiricileri kolları sıvadı!

iddialar

Karikatür tabanlı bir kripto para birimi olan Dogecoin tokeninin geliştiricileri, protokol için yeni bir güncelleme yayınladıklarını duyurdu!

Dogecoin’e gelen yeni bir güncelleme, Tesla CEO’su Elon Musk’ın öncülüğünü yaptığı, kripto para birimine artan ilginin sonucunda ölçeklenme sorunlarına yardımcı olabilir.

Dogecoin Core 1.14.3, küçük bir güncelleme olarak tanımlanıyor, ancak geliştiriciler, yazılım güncellemesini herkese şiddetle tavsiye ediyor.

Kripto para birimi, Musk, Gene Simmons ve diğer ünlüler tarafından ilgi görüyor. Tüm bu reklam kampanyaları ile Doge, Şubat ayında fiyatını 0.80 $’a kadar çıkararak kendi rekorunu kırdı.

Bu arada Dogecoin projesi başlangıçta bir şaka olarak tasarlanmamıştı. Dogecoin’in son güncellemesi, Kasım 2019’da gerçekleşti. O tarihten bu yana, projenin gelişimi askıya alındı.

Dogecoin baş sorumlusu Ross Nicoll, kripto para birimine olan ilginin son zamanlarda ciddi bir şekilde artması ile beraber, Dogecoin’in ölçeklendirme sorunları yaşamaya başladığını söyledi. Nicoll’a göre bu durum, insanların blockchain üzerinde işlem yapmasını zorlaştırdı. Ve bu güncelleme, bu duruma bir yanıt olarak geliştirilmeye başlandı.

Yeni güncelleme, “node”ların bloklar hakkındaki bilgileri diğer “node”lara aktarmasını hızlandırıyor. Bu, süreci yavaşlatan bazı bütünlük kontrollerinin kaldırması ile sağlanmış. Aynı zamanda, Dogecoin “node”larını çalıştıranların CPU kullanımı da önemli ölçüde azalacak.

Ek olarak, protokolün yeni sürümü bekleyen işlemlerin bir bloğa eklenmeyi bekleyen işlemlerin bekleme süresini de azaltacak.

6.5 milyar $’ın biraz altında bir piyasa değerine sahip olan Dogecoin, şu anda dünyanın en büyük 14. kripto para birimidir.

Ne dersiniz? Karikatür tabanlı bir kripto para için hiç de fena değil, değil mi?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version