Muhabbit

Dünyanın En İyi Çizerlerinden Yoshitaka Amano, Gensokishi Online Projesine Katıldı

“Elemental Knights” oyununun yeni versiyonu GensoKishi çıkmaya hazırlanıyor.

GensoKishi Online, ödüllü Nintendo Switch / PS4 oyunu “Elemental Knights”ın GameFi ve metaverse uyarlaması için Yoshitaka Amano ile anlaşma sağladığını duyurdu.

Yoshitaka Amano, birçok sevilen Japon oyunlarının efsanevi tasarımcısı ve oyun sanatının süper yıldızı olarak biliniyor. Tasarımcı GensoKishi, metaverse evreninde kendi orijinal karakterlerini tasarlayacak.

Amano, Final Fantasy serileri gibi oyunlarda karakter tasarımı ve karakter animasyonlarını oluşturmasıyla ünlüdür. Amano; GensoKishi oyununun logo tasarımını, karakter tasarımını, konseptini ve oyunda kullanılacak Cosplay NFT’lerini yapacak.

Amano ayrıca yeni bir NFT koleksiyonu da geliştirecek. Konu hakkında ise şunları söyledi:

Kariyerimde birçok karakter tasarladım, ancak bu “üretken sanat” kavramıyla yaptığım ilk çalışma oldu. Bir karakteri parçalara ayırmak ve tekrar bir araya getirmenin eğlenceli bir sürü yanı vardı.

Gensokishi’nin oyuna gerçek hayattaki mağazaları getirme planları olduğunu duydum. Şu anda onları zorluyorum, böylece sadece karakterleri değil, aynı zamanda kuleleri, kaleleri ve sokakları da tasarlayabilirim.

Yoshitaka Amano Hakkında

Processed With Darkroom

Yoshitaka Amano’nun bazı eserleri şunlar;

Animasyon

Eserlerin listesi uzadıkça uzuyor. Ancak Amano’nun roman, yazarlık, çizer, sanat kitapları ve video oyunu gibi alanlarda çalışmaları bulunuyor. 26 Mart 1952 doğumlu yazar şu anda 70 yaşına girmek üzere.

GensoKishi Online Hakkında

GensoKishi Online Metaworld, ödüllü Nintendo Switch/PS4 oyunu “Elemental Knights”ın metaverse ve GameFi’ye uyarlanmış halidir. “Elemental Knights” 13 yıllık tarihi olan bir oyundur ve çıktığı zamandan beri dünya genelinde 8 milyon indirmeye ulaşmıştır.

“Elemental Knights” oyunu hali hazırda 3DMMORPG oyunu olarak dünya genelinde oyunculara sahip. Oyun PC, akıllı telefonlar ve konsollar üzerinde oynanabiliyor.

Oyunun arkasında ise MMORPG alanında 20 yıldan fazla deneyime sahip takım bulunuyor. Oyun aynı zamanda 2012 yılında Tayvan’da “Yılın Oyunu Altın Ödülü”nü aldı.

GensoKishi 2 Aralık 2021 yılında topluluk gruplarını açtı ve şimdiden Telegram, Discord, Twitter ve LINE üzerinde 240 binden fazla topluluk üyesine ulaştı.

Daha fazla Metaverse Haberleri için: Metaverse Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version