Muhabbit

Japon Kripto Para Borsaları Daha Çok Token Listelemeyi Planlıyor!

JVCEA, Japon kripto borsaları tarafından direkt olarak listelenebilecek 18 kripto para biriminden oluşan bir yeşil liste yayımlayacak.

Japonya kripto para genel

Japonya kripto para genel

Japon kripto para borsaları, yeni kripto para birimlerinin listeleme sürecini basitleştirerek, yabancı kripto para borsalarıyla rekabeti artırmak istiyor.

Japonya’daki düzenlemelerin çok yavaş işlediğini söyleyebiliriz. Bir borsa bir token listelemek istediğinde yaklaşık 6 ay sonra bunu gerçekleştirebiliyor.

Japon haber ajansını Nikkei’nin 22 Mart Salı günü yaptığı haber göre, 31 kripto para borsasının düzenleyen bir kuruluşu olan Japan Virtual and Crypto Assets Exchange Association (JVCEA), mart ayı sonlarında geniş çapta kabul gören 18 kripto para biriminden oluşan bir yeşil liste yayınlamaya hazırlanıyor.

Yeşil liste, Japon kripto para borsalarının platformlarında tokenları listelemeden önce JVCEA’nın uzun süren kontroller yapmasının önüne geçiyor ve borsalar hızlı bir şekilde belirtilen tokenları listeleyebiliyor.

JVCEA’nın bildirdiğine göre, yeşil listede yer alan kripto paralar artık taramaya tabi olmayacak.

Yeşil liste, Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) dahil olmak üzere Japonya’da en çok işlem gören kripto para birimlerini içerecek.

Rapora göre, tokenların yeşil listeye eklenme koşulları arasında Japonya’daki üç borsada listelenmek ve en az bir kripto para borsasının bu kripto paralığı en az altı ay boyunca platformunda listelemek zorunda olması yer alıyor.

JVCEA’nın oluşturduğu yeşil liste, kripto para yatırımcılarına düzenlenmiş Japon kripto para borsalarında işlem yapmak için daha fazla seçenek sunmayı amaçlıyor.

Rapora göre, daha çok seçeneklerin olması nedeniyle kullanıcılar Binance gibi Japonya’da lisansı olmayan borsaları tercih ediyor.

Geçen yıl Japonya’da resmi olarak faaliyete geçen Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, yaklaşık 160 kripto para birimi listeledi.

Buna karşılık Japon kripto borsaları şu ana kadar sadece 40 kripto para birimini toplu olarak listeledi.

Bir JVCEA yetkilisinin bildirdiğine göre GMO Coin kripto para borsası, desteklenen tokenlar açısından en büyük Japon kripto para borsası olduğunu söyleyebiliriz.

Japonya’nın en büyük kripto borsalarından biri ve JVCEA üyesi olan BitFlyer, şimdiye kadar 15 kripto para birimi listelediğini açıkladı.

Temsilci, konu ile ilgili şunları söyledi:

Gelecekte ticaret için listelenen kripto para birimlerinin miktarını artırmayı düşünüyoruz. Kripto para birimleri dönemi daha yeni başladı. Japon halkı kripto paralara giderek daha fazla ilgi duyuyor.

JVCEA, bir dizi bilgisayar korsanlığı olayının ardından Mart 2018’de kendi kendini düzenleyen bir kurum olarak kuruldu.

Şubat ayında JVCEA, Japonya’nın katı tarama kurallarının 1 trilyon dolarlık Japon kripto para endüstrisinin büyümesini önemli ölçüde engellediğinden şikayet etti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version