Muhabbit

El Salvador 420 BTC Daha Aldı! Üstelik Dipten!

El Salvador yine BTC alımı yaptı!

El Salvador

Bitcoin El salvador

Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul eden; Bitcoin Yasası‘nı meclisten geçiren ve yürürlüğe sokan El Salvador, BTC alımlarına devam ediyor.

El Salvador’un Devlet Başkanı Nayib Bukele, sosyal paylaşım platformu Twitter üzerinden ülkenin rezervlerine 420 BTC daha aldıklarını açıkladı. Bukele, alımlarının dipten olduğunu ve şimdiden “kâr” etmeye başladıklarını ifade etti.

Bukele, nasıl kâr etmeye başladıklarını da açıkladı. USD cinsinden bir trust fonları olduklarını ifade eden Bukele, fonun hem USD hem de BTC olarak finanse edildiğini ekledi.

BTC kısmı, muhasebede kullanılan para birimine yani USD’ye kıyasla yeniden değerlendiğinde USD açısından kâra geçtiklerini ifade eden Bukele, BTC fiyatı artış gösterdiğinde USD çekseler bile fonun aynı “değerde” kalacağını dile getirdi.

El Salvador’un 1120 BTC’si Var!

El Salvador, 6 Eylül 2021 tarihinde 400 BTC; 7 Eylül 2021 tarihinde 150 BTC ve son olarak 19 Eylül 2021 tarihinde 150 BTC alımı yapmıştı. Eylül ayı sona erdiğinde El Salvador’un rezervlerinde 700 BTC bulunmaktaydı. Dün (27 Ekim 2021) gerçekleştirilen son alım ile birlikte ülkenin rezervlerindeki BTC sayısı 1120’yi buldu.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version