Muhabbit

Eski SEC Başkanı Jay Clayton: Kripto Paralara İnancım Büyük!

SEC eski başkanı Jay Clayton, kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu.

Jay Clayton

Jay Clayton

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) eski Başkanı Jay Clayton, kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu.

15 Aralık tarihinde çevrim içi olarak düzenlenen bir röportajda konuşan Clayton, çeşitli endüstriler ile bağlantılı olan kripto para birimlerinin sayısız amacı olduğunu belirtti. Bilindiği üzere Clayton, SEC başkanı olarak görev yaptığı dönemde de Bitcoin’i savunan açıklamalarda bulunuyordu.

İlginizi çekebilir: SEC (Securities and Exchange Commission) Nedir?

Eski SEC başkanı, kripto paraların altında yatan teknolojinin çok değerli olduğunu belirterek, finansal sistemdeki verimliliğin artmasında blockchain teknolojisinin etkili olabileceğini dile getirdi.

Aslında Clayton’ın açıklamaları, şu anki SEC başkanı Gary Gensler‘in görüşleri ile bağlantılı görünüyor. Bilindiği üzere Gensler’de yaptığı açıklamalarda, kurumun kripto paraları tamamen yasaklama gibi bir planları olmadığını belirtiyor. Ancak Gensler, bu konuya bir düzenleme getirmenin gerekli olduğunu aksi durumda önü alınamaz tehlikelere yol açabileceğini de ayrıca belirten açıklamalar yapıyor.

Gensler’e benzer açıklamalar yapan Clayton, kripto para endüstrisi için çok fazla kısıtlama getirilip getirilmemesi konusunda ise şu açıklamaya yer verdi:

“Kripto paralar, özellikleri gereği çok çeşitli işlevlere sahip ürünlerdir. Ancak finansal sistemimizde yer alan kurallar açık ve uzun sürelidir. Menkul kıymet ticareti yapmak isterseniz bu durumu kayıt altına almanız gerekir. Ancak şu an için kripto paralar ile yapılan birçok işlem SEC kuralları dışında faaliyet gösteriyor.”

Özetleyecek olursak, Clayton’a göre, kripto para birimlerinin mevcut finansal düzende kullanılması fayda sağlayabilir. Ancak Başkan, bunun için en önemli kriter olarak, ilgili faaliyetlerin belirli kurallar ve düzenlemeler kapsamında yapılması gerektiğini belirtiyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version