Muhabbit

Ethereum 500 Milyar $’lık Piyasa Değerini Geçti!

Ethereum, piyasa değeri açısından göz dolduruyor!

Ethereum

Bitcoin’den sonra gelen en değerli ikinci kripto para birimi olan Ethereum, devam eden fiyat rallisinde büyük bir kilometre taşına ulaştı.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, 12 Mayıs’ta Ethereum’un fiyatı 4.336 $’a kadar yükseldi ve yeni bir tüm zamanların en yükseğine ulaştı. Ethereum’un piyasa değeri çok kısa bir süre içinde 500 milyar $’ın üzerine çıkarak, Çarşamba günü 505 milyar $’a kadar ulaştı.

Yeni kilometre taşı, ETH’nin 10 Mayıs tarihinde ilk kez 4.000 $’lık işlem fiyatını aşmasının ardından devam eden yükseliş ile beraber geldi. An itibarıyla, ETH son 24 saatte %6.3 artışla 4.306 $’dan işlem görüyor. Bu arada Ethereum, son 1 hafta içinde yaklaşık %30 oranında değer kazandı.

Ethereum’un Piyasa değeri

Parabolik dalgalanmaların ardından, Ethereum artık piyasa değeri açısından ödeme devi Visa ve büyük yatırım bankası JPMorgan’dan daha büyük. Financial Times’dan elde edilen verilere göre, an itibarıyla Visa’nın piyasa değeri 481 milyar $’ken, JPMorgan’ın piyasa değeri 488 milyar $’dır.

Ethereum, Bitcoin’den sonra 500 Milyar $’lık Piyasa Değerine Ulaşan İlk Kripto Para!

Ethereum, Bitcoin’den sonra 500 milyar $’lık piyasa değerine ulaşan ikinci kripto para birimidir. Ether’in yarım trilyon $’lık bir varlık haline gelmesi, Bitcoin’den çok daha az bir zaman aldı. Ocak 2009’da piyasaya sürülen Bitcoin’in Aralık 2020’de 500 milyar $’lık piyasa değerine ulaşması, tam 12 senesini aldı. Ethereum’un ilk piyasaya sürülme tarihi ise Temmuz 2015’teydi. Yani Ethereum şu anda tam olarak 5 yıl 10 aylık.

Ethereum Fiyatı

Daha öncelerde de bildirdiğimiz gibi, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, 3 Mayıs tarihinde Ethereum’un fiyatının 3.000 $’ın üzerine çıkması ile birlikte milyarder oldu. Kripto analisti ve dijital yatırım şirketi Magnetic’in kurucu ortağı Megan Kaspar, Ethereum’un artık 8.000 – 10.000 $’lık yükseliş trendine girdiğine inanıyor. An itibarıyla 4.306 $’dan işlem gören kripto para, bakalım bu hedeflere kolayca ulaşabilecek mi?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version