Muhabbit

Ethereum Madencilerinin Temmuz Ayı Gelirleri Belli Oldu!

Ethereum ve Bitcoin madencilerinin gelir kayıpları devam ediyor.

ethereum madenciler düşünceli

ethereum madenciler düşünceli

Piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un madencileri temmuz ayı içinde 596,33 milyon dolar gelir elde etti.

Temmuz ayında elde edilen madencilik gelirleri, haziran ayındaki 549,58 milyon dolarlık gelirden yaklaşık olarak 50 milyon dolar daha fazla oldu. Ethereum madencileri elde etmiş olduğu bu gelir miktarı ile temmuz ayında Bitcoin madencilerinin elde ettiği gelir ile de aşağı yukarı aynı seviyelerde yer aldı.

Ağda yapılan işlemlere ait ücretleri ve son günlerdeki Ethereum fiyat hareketleri, madenci gelirlerinin temmuz ayındaki gelirlerinde etkili olsa da önceki aylara oranla genel olarak ciddi bir düşüş görülüyor.

Madencilerin elde etmiş olduğu gelirin 23,88 milyon doları işlem ücretleri veya Ethereum’da işlem yapmakla ilgili maliyetlerden geliyor. Madencilere yapılan sübvansiyon ödemeleri ise geriye kalan 547,44 milyon doları oluşturuyor.

Aylık İşlem Sayısı

Bunun yanında elde edilen ağ verilerine göre, Ethereum’un haziran ayında ağ üzerinde yapılan işlem sayısı, son üç aylık döneme göre ortalama aynı değerlerde görünüyor.

Veriler incelendiğinde 2021 yılı Mayıs ayında zirve yapan ve 45,06 milyona ulaşan işlem sayısının, 2022 yılı Temmuz ayına gelindiğinde 36,02 milyon seviyesinde olduğu görülüyor.

TradingView üzerinden alınan verilere göre yazım itibarıyla (01 Ağustos 2022/16:42) 1648 dolar civarında işlem gören Ethereum, son yedi gün içerisinde %8’ye yakın bir artış yaşadı.

202 milyar dolar piyasa değerine ulaşan Ethereum, günlük hacimde ise 15 milyar dolar civarında hacim yaratmış durumda.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version