Muhabbit

Ethereum Madencilik Zorluğu ve Gelirleri ATH Yaptı!

Ethereum her iki metrikte de ATH yaptı.

ethereum muhabbit

Piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, Glassnode’dan alınan verilere göre tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,745,167,085,193,270 gibi yeni bir madencilik zorluğuna ulaştı.

Ethereum

Ethereum madencilik zorluğunda yaşanan tüm zamanların en yüksek seviyesi, Ethereum fiyatının 1.460 $’lık tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmesinden kısa bir süre sonra gerçekleşmiş oldu. Hatırlanacağı üzere Ethereum fiyatı kısa süre önce ATH yaparak rekor kırmıştı.  

Bu yeniden canlanma, dünyanın önde gelen akıllı sözleşme platformuna olan ilgide yeni büyük bir artışı temsil ediyor. Öncelikle Ethereum üzerine inşa edilen DeFi sektörünün patlamasının bu büyümeyi beslediği de bilinmektedir.

Ağdaki madencilik zorluğundaki bu artış, platformu her zamankinden daha fazla kullanıcının doğruladığı anlamına geliyor. 

ETH 1.0’dan ETH 2.0‘a geçiş sürecinde olan Ethereum’daki bu büyük yükseltme, Ethereum’un işlem doğrulama yöntemini Proof-of- Work (PoW)’ten Proof-of- Stake (PoS)’e değiştiriyor. Bilindiği üzere geçiş hala devam ediyor ve kullanıcılar ETH 2.0 sözleşmesine milyonlarca Ethereum kilitledi. 

Daha fazla doğrulayıcı veya madenci alana girdikçe, madencilik zorluğu orantılı olarak artmaktadır. Bu, doğrulama yetenekleri büyüdükçe madencilik sürecini de adil tutmaya devam eder. Aynı zamanda ağa artan ilgiyi ve Ethereum kazanmayı temsil etmektedir.

Madencilik Gelirleri Zirvede

Ethereum madencileri, 2021 yılının Ocak ayında toplamda 800 milyon doların üzerinde gelir elde etti. Bu miktar, üç yıl önce görülen önceki rekor seviyelerinde üzerinde yer alıyor.

Ethereum

Ethereum’un Ocak ayı madencilik gelirinin 311 milyon dolardan fazlasının ağdaki işlem ücretlerinden geldiği ve bunun toplam gelirin yaklaşık % 40’ını oluşturduğu belirtiliyor.

Ağda yapılan işlemlere ait ücretlerin artması ve Ethereum fiyat artışı ile birlikte Ocak ayı madencilik geliri, Ocak 2018’de görülen 762 milyon dolarlık önceki rekor seviyeyi geçti.

Son olarak Ethereum madencilerinin her megahash saniye (MH/s) bilgi işlem gücü başına günlük geliri de 2018’in başından bu yana görülmeyen bir seviyeye ulaşmış durumda.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Son Yazılar

Exit mobile version