Muhabbit

Ethereum Madencilik Zorluğu ve Google Aramaları Zirvede!

Ethereum her iki metrikte de ATH yaptı.

borsalarda tutulan

Ethereum madenciliği zorluğu ve Ethereum için Google arama trendleri tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Özellikle, Ethereum için Google arama eğilimleri en son 2017 boğa koşusu sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Bu yeniden canlanma, dünyanın önde gelen akıllı sözleşme platformuna olan ilgide yeni büyük bir artışı temsil ediyor.

Ethereum büyümeye devam ediyor. Öncelikle Ethereum üzerine inşa edilen DeFi sektörünün patlamasının bu büyümeyi beslediği de bilinmektedir.

Google arama rakamları, platform hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kişi sayısındaki artışı gösteriyor. Dahası, aramalarda önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi, Ethereum’un son ATH fiyatını yaşadığı döneme denk geliyordu. Bu nedenle, bu metrik, yatırımcıların büyük ölçüde Ethereum’dan ne beklediğinin bir göstergesi olabilir.

Ethereum

ETH 1.0’dan ETH 2.0‘a geçiş sürecinde olan Ethereum’daki bu büyük yükseltme, Ethereum’un işlem doğrulama yöntemini Proof-of- Work (PoW)’ten Proof-of- Stake (PoS)’e değiştiriyor. Bilindiği üzere geçiş hala devam ediyor ve kullanıcılar ETH 2.0 sözleşmesine milyonlarca Ethereum kilitledi. 

Halihazırda zincir doğrulama için hala PoW kullanıyor. PoW, özel bilgi işlem ekipmanı ve büyük bir enerji harcaması gerektirir. Bu, PoS doğrulamasına kıyasla birçoğunun dahil olmasını zorlaştırır. Ancak, ağdaki madencilik zorluğundaki bu artış, platformu her zamankinden daha fazla kullanıcının doğruladığı anlamına geliyor. 

Ethereum Madencilik Zorluğu

Daha fazla doğrulayıcı veya madenci alana girdikçe, madencilik zorluğu orantılı olarak artmaktadır. Bu, doğrulama yetenekleri büyüdükçe madencilik sürecini de adil tutmaya devam eder. Aynı zamanda ağa artan ilgiyi ve Ethereum kazanmayı temsil etmektedir.

Bu ölçümlerin her ikisi de Etheruem için son derece olumlu bir gelişme olarak görülürken, bu durumun Ethereum fiyatını nasıl etkileyeceği de yatırımcıların merak ettiği konular arasında yer alıyor.  

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Son Yazılar

Exit mobile version