Muhabbit

FTX, kilitli Solana (SOL) varlığını satıyor

İflas eden kripto para borsası FTX’in mal varlığı, spot Bitcoin ETF’ine fon oluşturmak için 1,9 milyar dolar değerinde kilitli Solana (SOL) satıyor.

FTX, spot Bitcoin ETF‘i için toplam 2,6 milyar dolar değerindeki SOL lotunun yaklaşık üçte ikisini satışa sundu. Token başına 64 dolar olan toplamda 30 milyon SOL içeren bu satışlar, token’lar kilitli olduğu için düşük fiyatla satılıyor.

SOL satışına alıcılar ilgi gösteriyor. Bu şirketlerden biri de satın alım için 620 milyon dolarlık fon oluşturan Galaxy Digital’in yan kuruluşu Galaxy Trading oldu.

FTX’in SOL varlığı

The Block‘un haberine göre borsanın çöküşünden bu yana yatırımcılar şirketin Solana hisselerinden pay almak için çaba sarf ediyorlar. Solana, FTX‘in dijital varlık varlıklarının büyük bir kısmını oluşturuyor ve kripto borsasının çöküşünden sonra yeniden toparlanarak yüksek bir piyasa değerine ulaştı.

FTX’in mal varlığında toplam 41 milyon kilitli SOL var ve bunların değeri yaklaşık 7,5 milyar doları buluyor. Solana’nın (SOL) şu anki fiyatı ise CMC verilerine göre 173,6 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Son Yazılar

Exit mobile version