Muhabbit

FTX yatırımcıları, ünlü destekçilerin peşine düşecek bilgi karşılığında SBF ile anlaşmak istiyor

Bir grup yatırımcı, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’a karşı açtıkları dava kapsamında, platformun tanıtımını yapan ünlülerle ilgili iş birliği yapması için anlaşmaya varmaya hazırlanıyor.

Bugün sunulan belgelerde, yatırımcıların Miami mahkemesinden anlaşmayı onaylamasını istedikleri ve Bankman-Fried‘ın, basketbolcu Shaquille O’Neal, iş kadını Gisele Bündchen, futbol yıldızı Tom Brady ve diğer sanıklara karşı açılan davalarla ilgili değerli bilgilere sahip olduğunu belirttiler. İş adamı Kevin O’Leary de diğer sanıklar arasında.

Yine de mahkemenin anlaşmayı imzalaması gerekecek

Anlaşmaya göre, Bankman-Fried’ın mevcut hapis cezası ve kısıtlamalar altında iş birliği yapması beklenmekte.

Yatırımcılar, Bankman-Fried’ın sahip olduğu varlıkları, Anthropic PBC’ye yaptığı yatırımlarla ilgili belgeleri ve ayrıca “imtiyazsız bilgileri” içeren mali tabloları teslim etmesini istiyorlar. Ayrıca belgelerin, Sullivan & Cromwell hukuk firması ve ilgili ünlüler dahil olmak üzere belirli kişilere sunulması talep ediliyor.

FTX pazarlama ve reklama büyük yatırımlar yapmış ve MLB ve NBA’in Miami Heat franchise’ları gibi ünlüler ve kuruluşlarla anlaşmalar imzalamıştı. Ancak borsanın 2022’de çökmesiyle yatırımcılar 8 milyar dolar kaybetti.

Bankman-Fried Kasım ayında New York’taki bir jüri tarafından FTX’in müşterilerini, kredi verenlerini ve yatırımcılarını dolandırmaktan suçlu bulundu. Ve geçen ay yapılan duruşmada 25 yıl hapis cezası aldı. The Block

Son Yazılar

Exit mobile version