Muhabbit

FTX’in Değerlemesi 32 Milyar Dolara Çıktı!

Amerika merkezli kripto para borsası FTX, geçtiğimiz gün yeni bir yatırım turunda 400 milyon dolarlık fon topladı. Değerlemesi 32 milyar dolar oldu.

Hızla büyümeye devam eden kripto para borsası FTX, yeni yatırım turunda 400 milyon dolarlık fon topladı. Geçen hafta FTX’in kardeş firması FTX US de bir diğer yatırım turunda aynı miktarda fon toplamıştı.

Kripto para piyasasında son zamanlarda hakim olan kaygılı hava FTX’i etkilemiyor. Büyüme trendine devam eden kripto para borsası, yüzlerce milyon dolarlık fonlar toplamaya devam ediyor.

Son Turda 400 Milyon Dolarlık Fon

Pazar günü (30.01.2022) yapılan Seri C yatırım turunda FTX, 400 milyon dolar fon toplayarak değerlemesini 32 milyar dolara çıkardı.

Pazar günü yapılan Seri C turundan bir hafta önce ise (26.01.2022) FTX’in kardeş firması FTX US, Seri A yatırım turunda aynı miktar olan 400 milyon dolarlık fon toplamış ve değerlemesini 8 milyar dolara çıkarmıştı.

Seri C turunda FTX’e yatırım yapanlar arasında Singapur Devleti yatırımcısı Temasek, dijital varlık yatırımcısı Paradigm, Canada’s Ontario Teachers’ Pension Plan Board, Tiger Global ve SoftBank Vision Fund 2 gibi kuruluşlar yer alıyor. Tüm bu kuruluşlar, FTX US’in Seri A turunda da yer almış ve yatırım yapmışlardı.

CEO Sam Bankman-Fried, elde edilen fonlar ile şirketin yeni lisanslar alabileceğini ve global ölçekteki büyümenin hızlanacağını söylüyor. Yeni yatırım turu ile birlikte FTX kasası CEO’nun açıklamasına göre 1,8 milyar dolarlık bir güvence altında.

Daha fazla FTX haberi için buraya bakabilirsiniz.

Kripto Para Piyasası Durgun, FTX Büyümeye Devam Ediyor

FTX’in yatırım turları Bitcoin ve kripto paraların ciddi değer kaybı yaşadıkları bir zamana denk gelmişti. Aralık 2021 tarihinde Bitcoin 50 bin dolar seviyesinde iken 25 Ocak 2021 tarihinde 33 bin dolar seviyelerini gördü. Kraken CEO’su Jesse Powell, kripto para piyasasının uzun dönemli bir kış geçirebileceğini iddia ederken Bankman-Fried böyle düşünmüyor:

Bence kripto paraları uzun dönemli bir kış sezonu beklemiyor. Dünya genelinde, faiz oranlarında belirsizlikler var. Bu belirsizlikler kripto para piyasasını da etkiliyor. Ancak bu belirsizlikler tüm piyasaları da etkiliyor.

CEO Sam Bankman-Fried ayrıca, olası bir FTX halka arzı konusunda da konuştu. FTX’in halka arzı konusunda hala kesin bir kararları olmadığını belirtti ve “Bunun şimdilik gerçekten gerekip gerekmediğine emin değiliz.” dedi.

İlginizi çekebilir: Borsa haberleri

Bu kararsızlığa rağmen FTX ekibi, olası bir halka arz için ön çalışmaların yapıldığını ve önceden hazırlıklı olduklarını ifade ediyor.

Bu içerik sponsorludur.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version