Muhabbit

Galaxy Digital CEO’su: Hükümetler Kripto Paradan Değil AI’dan Korkmalı

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz yasal organların AI yerine kripto paralara bu denli odaklanmasını şaşkınlıkla izlediğini dile getirdi.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz yatırımcılara yönelik yaptığı konuşmada yasal organların yapay zeka (AI) yerine kripto paralara bu denli odaklanmasını şaşkınlıkla izlediğini dile getirdi.

“Kripto para yasal düzenlemelerine dair bu denli konuşurken AI’ın düzenlenmesine dair hiç konuşmamamız beni şok ediyor. Bence ABD hükümeti olayı tamamen tersten anlıyor.”

Novogratz’a göre AI teknolojisi “deep fake” bir kimlik krizine yol açacak, bu nedenle de daha yakından denetlenmeli.

“Pek çok açıdan kripto paraların kullanılabileceği en iyi alan AI’ı çevreleyen kimlik problem. Çünkü kısa bir süre sonra sahte bir Mike Novogratz’a sahip olacağız. Böyle bir durumda kimliğimizi nasıl ispatlayacağız? Kripto paralar ve blockchain bu konuda büyük bir role sahip olacak.”

Novogratz’a göre Sam Bankman-Fried gibi isimler yüzünden kripto paraların bu denli hedef tahtasında olması “aptallık.”

Kripto para düzenlemeleri, Bitcoin, Ethereum ve diğer dijital varlıklar gibi kripto para birimlerinin kullanımını, ticaretini ve depolanmasını yöneten yasa ve kurallar kümesini ifade ediyor. Bu düzenlemeler, kripto para piyasasının güvenliğini ve istikrarını sağlamak, dolandırıcılığı ve kara para aklamayı önlemek ve yatırımcıları ve tüketicileri korumak için hükümetler, finans kurumları ve diğer düzenleyici kurumlar tarafından uygulanabiliyor.

İlginizi çekebilir: Galaxy Digital, Bitcoin NFT Piyasasının 2025 Yılına Kadar 4,5 Milyar Dolara Ulaşabileceğini Öngörüyor!

Kripto para düzenlemelerinin ana başlıkları şöyle sıralanabilir:

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version