Muhabbit

Galaxy Digital, DeFi Yatırımcısı ParaFi Capital’e Yatırım Yaptı

Ünlü milyarder Mike Novogratz, DeFi piyasasına adım attı.

Merkezi olmayan finans (DeFi) ve blockchain yatırımcısı olan ParaFi Capital, önde gelen finansal hizmetler ve yatırım yönetimi şirketi Galaxy Digital’den yatırım aldığını duyurdu. Bu stratejik yatırımla Galaxy Digital artık ParaFi Capital şirketinin hissedarı oldu.

Yapılan ortaklık sayesinde, şirketlerin her ikisi de, merkezi olmayan finans (DeFi) sektörüne ortak yatırım yapmak ve piyasada yeni fırsatlar bulmak için birbirleriyle işbirliği yapacak.

Girişim şirketi ParaFi’ye göre, Galaxy Digital tarafından yapılan bu yatırım, merkezi olmayan finans endüstrisinin benimsenmesini artırmada ve aynı zamanda yeniliklerinin blockchain teknolojisi endüstrisinde benimsenmesini sağlamada yardımcı olacak.

ParaFi Capital’in Kurucusu ve Yönetici Ortağı Ben Forman, konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Forman, ortaklığın önemine ışık tutarken, bu ortaklığın hem merkezi olmayan finans ekosistemi hem de ParaFi için önemli bir başarıya işaret ettiğini söyledi. Forman ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“DeFi bir dönüm noktasına yaklaşırken, Galaxy Digital ekibi ile yakın iş birliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

Galaxy Digital, kripto para birimi ve dijital varlıklara kurumsal ilgiyi kolaylaştırmanın yanı sıra hem fintech hem de geleneksel finans alanında önde gelen şirketlerle yakın çalışma konusunda güçlü bir geçmişe sahiptir. 

Galaxy Digital’in İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve Kurucusu Mike Novogratz, kripto para birimi ekosisteminin geliştirilmesinde kendileri ile işbirliği yapan ParaFi Capital’in merkezi olmayan finans uygulamaları ve protokollerine sürekli katılımı nedeniyle kendileri için mükemmel bir ortak olduğunu söyledi. 

ParaFi Capital ve Galaxy Digital  Hakkında

ParaFi Capital, blockchain ve merkezi olmayan finans piyasalarına odaklanan alternatif bir yatırım firmasıdır. Yoğun, uzun vadeli odaklanmış bir yatırım çerçevesi aracılığıyla fırsatları belirlemek için benzersiz bir çok disiplinli yaklaşım benimseyen bir şirkettir.

Galaxy Digital, dijital varlık, kripto para birimi ve blockchain teknolojisi sektöründe çeşitlendirilmiş bir finansal hizmetler ve yatırım yönetimi şirketidir. Ayrıca şirket blockchain yatırım tecrübesi sahibi ünlü milyarder Mike Novogratz tarafından yönetilmektedir. Halka açık Galaxy Digital şirketinin şu anda yönetilen varlıkları toplamı 400 milyon dolardan fazladır. Ayrıca Galaxy Digital ekibi, blockchain teknolojisini kapsayan kapsamlı deneyime sahiptir.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla DeFi Haberleri için: DeFi Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version