Muhabbit

Galaxy Digital’in 3. Çeyrek Kazançları Kripto’yu Yansıtıyor!

Kripto severlerin yüzü gülüyor!

Galaxy Digital

Galaxy Digital’in OTC alım satım platformu, üçüncü çeyrekte rekor hacimler yayınladı. Bu rekor, dijital varlıkların kurumsal alımının artmakta olduğuna işaret ediyor.

Şirketin üçüncü çeyrek raporu, ticaret hacimlerinde yıldan yıla %75 artışla 1.4 milyar $’a çıktığını gösteriyor. Artış, genişleyen kripto alanı ve Galaxy Digital’in kripto türev platformunun devam eden büyümesi ile alakalı görünüyor.

Galaxy Digital’in yönetimi altındaki varlıklar, üçüncü çeyreğin sonunda 407.4 milyon $’a ulaştı. Bunlara 82.4 milyon $ BTC, endeks fonları ve 325 milyon $ Galaxy EOS VC fonu dahil.

Galaxy’nin Bitcoin fonları üçüncü çeyrekte %17,3 arttı. Büyük hacimli Kripto Endeksi Fonu %32.3 geri dönmüş durumda. Fakat şirket yine de kâr elde edemedi.

Galaxy Digital, 2018 senesinde milyarder Mike Novogratz tarafından dijital varlıklara daha fazla kurumsal yatırımcı getirmek amacıyla kuruldu. Novogratz, bugün yaptığı resmi basın açıklamasında, Galaxy Digital’in kendisini “yatırımcılar, şirketler ve hükümetler tarafından dijital varlıklar ve blockchain çözümlerinden önce gelen kurumsal benimseme dalgasına” hazırladığını söyledi.

2017 boğa piyasası, büyük ölçüde FOMO hissiyatıyla yönlendirilirken, 2020’de Bitcoin’i çevreleyen popülerlik büyük oranda kurumsal benimseme dalgasına bağlı.

Kurumsal yatırımcıların dördüncü çeyrekte daha fazla sayıda Bitcoin satın aldığına dair kanıtlar mevcut. Grayscale’ın Bitcoin Trust’ı Kasım başında rekor girdiler gördü ve 2020’nin sonunda 500.000 BTC’ye ulaşma yolunda ilerliyor. Bu sayı, dolaşımda bulunan Bitcoin arzının yaklaşık %2,7’sine tekabül ediyor.

Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller gibi kurumsal yatırımcılar da Bitcoin satın aldılar. Her ikisi de mevcut makro ortamda kripto para biriminin büyüme potansiyelini öne sürdü.

TradingView’dan aldığımız verilere göre Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte 16.500 $’a kadar yükseldi. An itibarıyla Bitcoin hala 16.000 $ civarında geziyor.

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version