Muhabbit

Gemini DOGE’un Yükselişine Kayıtsız Kalmadı!

DOGE, dünyaca ünlü olmaya başladı!

Gemini

Winklevoss ikizlerinin borsası Gemini, son günlerde ciddi bir şekilde ralli yapan karikatür temalı kripto para olan DOGE’u listeledi!

Bunun anlamı, artık Gemini müşterilerinin 50 ABD eyaleti boyunca borsa sayesinde DOGE ticareti yapabileceği ve saklayabileceği olarak açıklandı. DOGE işlemleri, ilk olarak Gemini API’ında ve USD bazında aktif ticaret yapan kullanıcılar için açılacak. Borsadan gelen bilgilere göre, daha sonra Gemini’nin mobil ve web uygulamalarında USD, GBP, EUR, CAD, AUD, HKD ve SGD çiftleri ile DOGE işlemleri yapılabilecek.

Gemini borsasına göre, bu bir karikatür parası. Ama tarihteki bütün para çeşitleri, hem bir fikir hem de bir inancı temsil eder. Paranın tarihine bakacak olursak, para yerine geçen çoğu madde, bir fikri ve inancı temsil etmiştir.

Yakın zamanda bildirilenlere göre, DOGE potansiyel bir kurumsal benimseme görüyor gibi. Yani, şu anda sadece kişisel yatırımcılar değil, profesyonel ve kurumsal yatırımcılar da DOGE’a yatırım yapıyorlar.

Bildiğiniz üzere Litecoin Fork’u olan DOGE, aslında 2013 yılında bir şaka olarak geliştirilmişti. Fakat geçtiğimiz yıla oranla DOGE’un fiyatı %20.000’den fazla arttı ve elde ettiğimiz bilgilere göre kendisi şu anda dünyanın en büyük 4. kripto para birimi sıfatını elde etti.

Kripto para bilgi sağlayıcısı CoinGecko tarafından bildirilenlere göre, DOGE an itibarıyla 0.67 $’ten işlem görüyor ve piyasa değeri yaklaşık 87 milyar $’a yükseldi.

DOGE’un son günlerde bu kadar değer kazanmasının altında, Gemini borsasında listelenmesi olabilir mi?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version