Muhabbit

Genesis, 32 bin 041 Bitcoin satın aldı

Genesis Global Capital, Grayscale’in spot Bitcoin ETF fonu olan GBTC hisselerini kârlı bir şekilde sattığını açıkladı. Elde ettiği kazançla da 32 bin 041 adet Bitcoin satın aldı.

Genesis iflas sürecinde 36 milyon GBTC hissesinin satışını içeren bir tasfiye süreci yaşadı. Bu süreçte, New York iflas mahkemesi Genesis’e Grayscale hisselerini elden çıkarma izni verdi. Avukatlar GBTC hisselerinin değerini yaklaşık 1,6 milyar dolar olarak belirlediler. Elde edilen Bitcoin’in şu anki değeri ise 2,2 milyar dolara yakın.

Genesis, alacaklılarına borçlarını ödemek için Bitcoin aldı

İflas sürecinde olan Genesis, bu alım satım işlemlerini alacaklı olan müşterilerine olan taahhütlerini yerine getirmek için gerçekleştirdi. Genesis, bu Bitcoin’lerle Gemini Earn programından dolayı alacağı olan müşterilere karşı borcunu ödeyecek. SEC, şirketi Gemini Earn programı aracılığıyla kayıtsız menkul kıymet teklifi etmek ve satmakla suçladı ve Genesis’e 21 milyon dolarlık bir ceza kesti.

Bu arada Coinpage‘in haberine göre Digital Currency Group (DCG), New York Başsavcısı Letitia James’in açtığı davayı reddetmeye çalışıyor. DCG ve CEO’su Barry Silbert savcı tarafından yatırımcı dolandırıcılığı ve kötü yönetimle suçlanıyor.

Son Yazılar

Exit mobile version