Muhabbit

Goldman Sachs: Bitcoin’in Pazar Payı, Altını Geçecek!

Banka, Bitcoin’in değer deposu olarak altını geride bırakacağını dile getirdi.

Bitcoin lightning network

Bitcoin lightning network

Yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs, yakın zaman önce yayımladığı bir araştırma raporunda, Bitcoin’in pazar payı olarak, altını geride bırakacağını belirtti. 

Şirket tarafından 4 Ocak tarihinde müşterilere iletilen raporda, Bitcoin’in piyasa değerinin kripto paraların benimsenmesinin artması ile birlikte artacağı belirtildi.

Halihazırda pazar payı olarak bakıldığında, Bitcoin’in, altına göre oldukça düşük olduğu biliniyor. Şu an için piyasa değerine bakıldığında, Bitcoin, altının hakim olduğu toplam değer miktarının yaklaşık %20’sini oluşturuyor. 

Bu durumun yakında değişeceğini dile getiren bankanın açıklamaları, Paul Tudor Jones’tan Anthony Scaramucci’ye kadar olan ünlü isimlerin görüşlerini destekler nitelikte. Bilindiği üzere finans sektörü içinde bazı önemli aktörler zaman zaman yaptıkları açıklamalar ile kripto paraları öven ifadelere kullanıyorlar. Ayrıca bu Bitcoin yanlısı olan bu isimler, Bitcoin’i altına benzer bir değer deposu ve enflasyon hedge varlığı olarak desteklemeye devam ediyorlar. 

Raporda yer alan bilgilere göre Goldman Sachs, şu anda Bitcoin’in genel piyasa pazar payının %50’yi geçmesi durumunda, fiyatın muhtemelen 100.000 doların üzerine çıkabileceğini belirtiyor. Bunun yanında banka, değer deposu dışındaki kullanım durumlarının kripto paralar için bir itici güç görevi görebileceğini ekledi. 

“Bitcoin, sadece bir “değer deposu değil, onun ötesinde uygulamalara sahip olabilir. Şu an dijital varlık piyasaları Bitcoin’den çok daha büyüktür.”

Goldman Sachs

Genel olarak Bitcoin yanlısı açıklamalar içeren Goldman Sachs raporu, şirketin daha önceki raporlarına benzerlik gösteriyor. Bilindiği üzere daha önceki raporlarda da volatilitesi göz önüne alındığında diğer varlıklara göre düşük performans göstermesine rağmen, Bitcoin’in 2021’de yılın en iyi performans gösteren varlıkları arasında olduğunu belirtmişti. 

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version