Muhabbit

Goldman Sachs’ın Yatırımcısı Olduğu BitGo’dan Açıklama!

BitGo, kontrolü altında bulunan dijital varlıkların toplamının 16 Milyar $ seviyelerinde olduğunu duyurdu. Kurumsal yatırımcıların dijital varlıklara artan ilgisi ile birlikte, custody çözümlerine olan ilgi de tavan yapmış durumda.

bitgo

bitgo-muhabbit

Dijital varlık hizmet servisi BitGo, yaptığı duyuru ile birlikte yeni bir kilometre taşının geride bırakıldığını açıkladı.

BitGo, kontrolü altında bulunan dijital varlıkların toplamının 16 Milyar $ seviyelerinde olduğunu duyurdu. Kurumsal yatırımcıların dijital varlıklara artan ilgisi ile birlikte, custody çözümlerine olan ilgi de tavan yapmış durumda.

BitGo da custody çözümleri sunan şirketlerin başında gelmekte. Geçtiğimiz dönemde adı PayPal ile anılan BitGo’nun satın alınacağı ile ilgili dedikodular bulunuyordu. Geçtiğimiz hafta içinde yapılan açıklama ile PayPal tarafından yapılması plananlanan satın alımdan vazgeçildiği belirtilmişti.

BitGo ve benzeri finansal hizmet servisleri müşterilerine saklama, kiralama ve trade hizmetleri sunmakta. Bu noktada kurumsal yatırımcılar varlıklarını kendileri kontrol etmek yerine eski usül, custody şirketlerini tercih ediyor.

2013 yılında hizmetlerine başlayan şirket, geçen sürede farklı çözümleri de müşterilerine sunmaya başlamıştı. 2018 yılında BitGo Trust Company şirketini kuran şirket, hizmetlerini bir ileri seviyeye taşımıştı.

Şirket Bitcoin ağı üzerinde gerçekleşecen işlemlerin yüzde 20’sini gerçekleştirirken, aylık olarak 15 Milyar $’ın üzerinde varlık transferine ev sahipliği yapmakta.

Halihazırda 400’den fazla müşteriye hizmet verdiğini duyuran şirket, müşterileri arasında, Bitstamp, Nexo ve Pantera gibi önde gelen birçok borsa ve şirketin bulunduğunun altını çizdi.

Goldman Sachs Yatırımcısı

Şirketin erken yatırımcıları arasında Goldman Sachs, Craft Ventures, Galaxy Digital, Redpoind VEntures, Valor Equity Partners gibi önde gelen şirketler bulunmakta.

BitGo, Grayscale ve Coinbase Custody gibi kurumsallara hizmet sunan şirketlerin kontrolleri altında tuttukları varlıkların miktarı dudak uçuklatıyor.

Custody hizmetlerinin kontrolü altında bu kadar yüklü Bitcoin ve diğer kripto paraların bulunması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Güncel Haberler İçin Telegram Duyuru Kanalımıza Katılın

Son Yazılar

Exit mobile version