Muhabbit

Grayscale: Bitcoin ve Ethereum dışındaki kripto ETF’leri de yüzde 100 onaylanacak

Grayscale’in küresel ETF başkanı David LaValle, ETF’ler ve dijital varlıklar hakkında konuştu. Bitcoin ve Ethereum dışındaki diğer kripto paralara dayalı ETF’lerin de eninde sonunda yatırımcıların kullanımına sunulacağından yüzde 100 emin olduğunu ifade etti.

Grayscale, şu anda piyasadaki en büyük spot Bitcoin ETF’i olan GBTC fonunu yönetiyor. LaValle, düzenleyicilerin Bitcoin ve Ethereum dışındaki kripto paralara dayalı ETF’leri onaylayacağını söyledi.

LaValle’nin katıldığı ETF’ler ve dijital varlıklar hakkındaki tartışma New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ev sahipliğinde gerçekleşti ve moderatörlüğünü The ETF Store Başkanı Nate Geraci yaptı.

Sadece Ethereum değil, birçok kripto ETF’i onaylanacak

Grayscale’in spot Bitcoin ETF’si GBTC fonu ocak ayında işlem görmeye başladı ve milyarlarca dolarlık çıkışa rağmen hala piyasadaki en büyük fon konumunda. Sektördeki birçok kişi, spot Ethereum ETF başvurularının yakında reddedileceğini tahmin ediyor. Ancak LaValle Ethereum da dahil olmak üzere kripto tabanlı ETF’lerin eninde sonunda onaylanacağını söylüyor.

Tartışmada Bitwise Asset Management baş yatırım yetkilisi Matt Hougan ve ProShares Yatırım Stratejisi Başkanı Simeon Hyman da benzer görüşler dile getirdi. Hougan, “İster mayıs ayında ister daha sonra onay alalım, ETF’in piyasaya sürülmesinin daha düşük maliyetli olduğunu ve bu varlık sınıfına erişmek isteyen yatırımcılar için gelişmiş korumalar sağladığını gösterdik; bu nedenle Ethereum ETF’in ne zaman olacağıyla değil, ne zaman olacağıyla ilgili bir soru olduğunu düşünüyorum.” derken, Hyman da pazarın diğer kripto paraları da kapsayacak şekilde genişleyeceğini belirtti.

Yatırımcılara ETF’ler aracılığıyla daha güvenli ve kolay bir yatırım yolu sunulmasıyla birlikte, daha fazla yatırımcının dijital varlıklara yatırım yapmayı düşündüğü panelin ortak görüşüydü. The Block

Son Yazılar

Exit mobile version