Muhabbit

Grayscale Şubat Ayında Çıkarılan LTC’nin Yüzde 80’ini Aldı!

Grayscale, agresif alım stratejisine devam ediyor!

Grayscale

Bybt’den gelen verilere göre, kripto fon yöneticisi Grayscale Investment, geçen ay çıkarılan Litecoin’in %80’ini satın almış!

Grayscale şu anda 1,44 milyon adet LTC sahibi ve bu durum LTC’yi Bitcoin ve Ethereum’dan sonra şirketin en büyük 3. kripto varlığı haline getiriyor.

Firma ABD’deki akredite ve kurumsal yatırımcıların kripto para satın almalarına izin veren birkaç hizmetten biri olarak görünüyor. Grayscale, OTC piyasasında hem abonelik hem de alınıp satılabilir bir hisse olarak kullanılabilen dokuzdan fazla kripto tabanlı “tröst” hizmeti sunuyor.

Madenciler son 28 günde 201.600’den fazla Litecoin çıkardı. Ancak arz arttıkça, Grayscale müşterileri yeni tokenlerin çoğunu satın almaya başladı. Bununla birlikte son 30 günde Grayscale’ın Litecoin Trust’ı 174.900 adet LTC satın aldı.

Mevcut rakamlar, madencilerin “ödül” olarak 12.5 LTC kazandığını gösteriyor. Bu rakamlar, saatte 300 LTC’nin, 24 saatte ise 7.200 LTC’nin çıkarıldığı anlamına geliyor.

Bu veriler ışığında Grayscale’ın 174.900 adet LTC satın alması, fonun geçen ay çıkarılan yeni LTC’lerin yaklaşık %80’ini satın aldığı aldığını gösteriyor.

Bu arada Grayscale’ın “premium” endeksi Litecoin’in denk bir profil çizmediğini gösteriyor. Firmaya göre her LTCN hissesi 15.70 $ değerinde kripto para içerirken, hisse açık piyasada 304.99 $’dan işlem görüyor.

Bu, yatırımcıların özel anahtarlarını yönetme zahmetine girmeden düzenlenmiş ve güvenli bir fon aracılığı ile LTC satın almak için %1.800’ün üzerinde prim ödediği anlamına geliyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version