Muhabbit

Güney Koreli Savcılar, Terra Çalışanlarını İfadeye Çağırıyor!

Arkasında mağdurlar ordusu bırakan Terra’yı Güney Koreli savcılar incelemeye aldı.

Arkasında mağdurlar ordusu bırakan Terra, Güney Koreli savcılar tarafından incelemeye alındı. Bildiğiniz üzere Terra’da geçtiğimiz günlerde büyük bir çöküş yaşanmıştı. Bu çöküşün ardından Terra ekibi ekosistemi yeniden canlandırmak için çözümler aradıklarını, son çare olarak LUNA 2.0 adında yeni bir blok zinciri başlatacaklarını resmi olarak duyurmuşlardı.

18 Mayıs 2022 tarihinde Do Kwon tarafından önerilen LUNA 2.0, 28.05.2022 Cumartesi günü ise resmen piyasaya sürüldü. Birçok popüler kripto para borsası LUNA 2.0’ı destekleyip borsalarında listelemeye başladı. LUNA 2.0’ı listeleyen borsalar ise şu şekilde:

Güney Koreli Yetkililer TERRA Çalışanlarını İncelemeye Aldı!

Terra

Güney Kore’nin yerel haber ajansı JTBC’nin 28 Mayıs 2022 Cumartesi günü duyurduğu habere göre, Güney Koreli yetkililerin Terra’nın arkasındaki personeli araştırdığı Terra Network’ün arkasındaki firma olan Terraform Labs’ın yanı sıra ayrıca Terra (LUNA) olarak bilinen Luna Classic (LUNC) ve TerraUSD (UST) çalışanlarını da mahkeme celbi gönderildi.

İfadeleri alınan Terra çalışanları savcılara, LUNA hazırlıkları sürerken, çöküşle ilgili endişelerin olduğunu fakat Do Kwon’un bu uyarıları dinlemeyerek LUNA/UST projesinin başlatılmasını istediğini belirttiler.

İlginizi Çekebilir: LUNA ve UST Krizinin Arkasındaki İsim Do Kwon Kimdir?

Do Kwon Hakkında Soruşturma Başlatılacak!

Güney Koreli yetkililer, Terra Labs personellerinin yanında Do Kwon içinde özel bir soruşturma başlatacaklarını duyurdu. Do Kwon’a çöküş soruşturmasının yanı sıra çalışanlarının verdiği ifadelerdeki iddialar için de ayrıca bir soruşturma açılması bekleniyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version