Muhabbit

Hong Kong’ta Bitcoin ve Ethereum ETF’leri son durum

Hong Kong’taki ETF sağlayıcısı Bosera Hashkey’in, 964 BTC ve 4,29 bin ETH gibi büyük miktarda kripto varlığı var. Ancak bu varlıklara rağmen ETF’lerin ilk gününde işlem hacmi beklenenden düşük kaldı.

Bugün, Hong Kong’taki spot Bitcoin ve Ethereum ETF‘leri nihayet ticarete başladı. Fakat piyasa ABD’deki Bitcoin ETF’lerinin aksine sadece 12 milyon dolarlık bir işlem hacmiyle başlangıç yaptı. Bu durum Asyalı yatırımcılar arasında gelecekteki başarı hakkında spekülasyonlara neden oldu.

Bosera Hashkey’in ETF’leri 964 BTC ve 4,29 bin ETH’ye sahip. Bu da toplamda 59 milyon dolarlık bir değere denk geliyor. Ancak bu büyük varlıklara rağmen işlem hacmi düşük kaldı ve piyasada spekülasyonlara neden oldu.

Asya, ETF’lerde ABD kadar işlem hacmi yakalayamadı

ABD’deki Bitcoin ETF’lerinin ilk gününde 4,6 milyar dolarlık bir işlem hacmi görülürken önde gelen ETF sağlayıcılarının ABD’de Hong Kong’taki sağlayıcılardan daha fazla BTC’ye sahip olduğunu belirtmek gerek. Ancak Asya kripto topluluğu BTC ve ETH ETF’lerinin geleceği konusunda hala iyimser.

Bitcoin BTC, CZ davası nedeniyle düşüşte

Bitcoin’in fiyatı şu an 59 bin 884 dolardan işlem görüyor. Ethereum’un fiyatı %4,57 düşüşle 2937 dolara geriledi. Bu düşüşler, genel piyasa trendiyle uyumlu olmasına rağmen, ABD’deki Bitcoin ETF’sinin ardından yaşanan fiyat artışıyla çelişiyor. Analistler ABD’de şu an görülen Binance CZ davasının da piyasayı olumsuz etkilediğini söylüyor. Coinpage

Son Yazılar

Exit mobile version