Muhabbit

Huobi Global Çinli Kullanıcılarının Hesaplarını Donduracak!

Huobi Global Çin’den gelen açıklamaların ardından aksiyon aldı!

huobi

huobi

Kripto para borsası Huobi Global, bu yıl içinde Çin merkezli tüm kullanıcı hesaplarını askıya alacağını açıkladı.

Çin Halk Bankası’nın kripto para ticaretini durdurmak için sert önlemler yayınlamasından kısa bir süre sonra kripto para borsasından bu açıklama geldi. Açıklamada ayrıca 24 Eylül itibarıyla Çin’deki yeni kullanıcılar için hesap kayıtlarının durdurulduğu belirtiliyor.

Borsa konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Huobi Global, mevcut Çinli kullanıcı hesaplarını 31 Aralık 2021 tarihinde kadar kademeli olarak askıya alacak. Bununla beraber bu durumdan etkilenen kullanıcıların varlıklarının güvenliği sağlanacaktır. Ayrıca kullanıcılarımız, resmi duyurular, e-postalar ve kısa mesaj yoluyla bilgilendirilecektir.

Huobi Yasaklara En Hızlı Reaksiyon Gösteren Borsa Oldu!

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Çin, itibari paralar ile kripto para satın alınmasına izin veren hizmetler de dahil olmak üzere, kripto paralar ile ilgili tüm işlemleri yasa dışı olarak ele alacağını söylemişti. Huobi Çin’in bu açıklamalarına reaksiyon gösteren ilk borsalardan biri oldu.

Bunun dışında Huobi’nin yerel tokeni Huobi Token, borsanın bu haberi duyurmasından sonraki bir saat içinde %15 oranında düşüş gösterdi. Elde ettiğimiz verilere göre HT’nin son 24 saatte yaşadığı kayıp ise %22 oranına kadar çıktı. An itibarıyla HT tam 7.3 $‘dan işlem görüyor.

Huobi Token Fiyat Grafiği. Kaynak: TradingView

Binance Kullanıcı Kaydını Askıya Aldı! OKEx Sessiz Durumda!

Çinli kullanıcılara hitap eden başka bir kripto para borsası olan OKEx, Çin’de kullanıcı hesaplarının askıya alınması hakkında henüz bir açıklama yapmış değil.

Kullanıcıların kayıt sürecine dair elde ettiğimiz bilgilere göre Binance, Çinli cep telefonu numaraları aracılığıyla kayıt olan kullanıcı kaydını da askıya almış durumda.

Geçtiğimiz günlerde Çin Halk Bankası’ndan gelen açıklamalar, kripto para piyasasının düşüş eğilimi göstermesine sebep olmuştu. Çin Halk Bankası, yaptığı açıklamalarda OTC hizmetlerini hedefliyordu.

Geçen aylarda kripto para madenciliğini de yasaklayan Çin hükümeti, kripto para ticaretini ve ona dayanan iş kollarını hedef almış gibi görünüyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version