Muhabbit

İflas Eden Bitcoin Madencilik Şirketi Core Scientific’in En Büyük Alacaklısı, BlackRock!

Dünyayı kasıp kavuran ekonomik kriz, artan elektrik giderleri ve ayı piyasasının etkileri Bitcoin madencilerini oldukça zor duruma düşürüyor.

Dünyayı kasıp kavuran ekonomik kriz, artan elektrik giderleri ve ayı piyasasının etkileri Bitcoin madencilerini oldukça zor duruma düşürüyor. ABD’nin halka açık en büyük üç Bitcoin madencilik şirketi de kripto piyasasındaki düşüşler nedeniyle ikinci çeyrekte 1,5 milyar dolara yakın zarar açıklamıştı. Kamuoyuna yansıyan kazanç raporlarına göre ise Core Scientific 862 milyon, Marathon Digital Holdings 192 milyon Riot blockchain şirketi ise 366 milyon dolar zarar açıklamıştı. Söz konusu bu zararların sebebi ise lider kripto para birimin Bitcoin’deki yüzde 60’lara varan düşüş olarak gösterilmişti.

Kripto Para Madencileri Zor Günler Yaşamaya Devam Ediyor!

Dünyaca ünlü ve en büyük Bitcoin madencilerinden biri olan Teksas Austin merkezli Core Scientific (CORZ) bu zorlu süreçten nasibini almış görünüyor. 2021 yılında 100 bin madencilik ekipmanı almış ve veri merkezini genişleten şirket şimdi ise borçlarını ödemek için BTC satışları yapmaya başladı. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda Core Scientific şirketi piyasa şartlarından dolayı operasyonlarında yavaşlama ve nakit sıkıntısı yaşadıklarını dile getirmişlerdi. Mali durumunu düzeltememesi halinde ise iflas edebileceklerini de açıklamalarına eklemişti.

İlginizi Çekebilir: BlackRock CEO’su Larry Fink: “Blockchain Teknolojisinin Geleceğine İnanıyorum”

Beklenen Gerçekleşti! Core Scientific İflas Başvurunda Bulundu!

Bitcoin madencilik şirketlerinden Core Scientific geçtiğimiz hafta Bölüm 11 için iflas başvurunda bulunmuştu. Şirketin ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonuna sunduğu verilere göre şirket önceden düzenlenen iflas mutabakatının bir modülü olarak madencilik şirketinin dönüştürülebilir tahvil hissedarlarından aldığı 75 milyon dolarlık son kredinin 17 milyon dolarlık kısmını taahhüt edeceğini belirtti. Şirketin 550 milyon dolardan fazla tahvilini çoğunu elinde bulunduran bir grup alacaklıdan ise 37,5 milyon dolar değerinde nakit girişi gerçekleşti.

Dünyanın En Büyük Varlık Yönetici Olan BlackRock, Core Scientific’in En Büyük Alacaklısı!

Kripto para dostu politikalarıyla bilinen New York merkezli küresel yatırım ve yönetim şirketi BlackRock ise Scientific’in en büyük alacaklıları arasında yerine aldı. BlackRock şirketi Scientific’in faaliyetlerine devam edebilmesi için borç para veren bir grup alacaklı arasında yerini aldı.

Core Scientific Bundan Sonraki Süreçte Nasıl Bir Yol İzleyecek!

Core Scientific’in bundan sonraki yol haritasında ise iflas mahkemesinin yardımıyla borcunun büyük bir kısmını öz sermayeye dönüştürmek yer alıyor. Scientific, herhangi bir ekipmanı veya işletme tesisini satmayı düşünmese de geliştirilmekte olan işletim alanlarını satabileceğini belirtiyor. Madencilik hizmeti veren şirketlerin mevcut piyasa koşulları nedeniyle iflası ve diğer firmalara etkisi de gün geçtikçe artacak gibi görünüyor.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Son Yazılar

Exit mobile version