Muhabbit

İflas Eden BlockFi Şirketi, Madencilik Ekipmanlarının Satışı İçin Mahkemeden Onay Aldı!

İflas eden kripto para kredi şirketi BlockFi’a, mahkemeden beklenen onay çıktı.

Kripto para piyasasında yaşanan düşüşler, LUNA olayı ve son olarak da FTX krizinin yaşanmasıyla büyük yaralar alan BlockFi şirketinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kripto para borç verme şirketi olarak bilinen BlockFi şirketi ilk olarak platform üzerinden para çekme işlemlerini askıya aldığını kamuoyuna açıklamıştı. BlockFi şirketi para çekme işlemlerini durdurmasından kısa bir süre sonra ise Bölüm 11 iflas koruma başvurusunda bulunmuştu.

FTX krizi sonrası iflas bayraklarını çeken BlockFi, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda FTX krizi hakkında şu açıklamalarda bulunmuştu:

“Dünyanın geri kalanı gibi biz de bu durumu Twitter aracılığıyla öğrendik. FTX ve Alameda ile ilgili haberler karşısında şok olduk ve dehşete düştük.”

İlginizi Çekebilir: FTX’in Çöküşünün Etkileri Devam Ediyor! BlockFi, Para Çekme İşlemlerini Duraklattığını Duyurdu!

BlockFi’a Beklenen Onay Geldi!

İflas eden kripto para kredi şirketi BlockFi’a, mahkemeden beklenen onay çıktı. BlockFi şirketi geçtiğimiz aylarda alacaklılarına ödeme yapabilmek için kripto para madencilik ekipmanlarını satacağını bunun için de mahkeme onayına ihtiyaç duyduğunu belirtmişti. Kamuoyuna yansıyan mahkeme kararına göre ise BlockFi’ın varlıklarını satmasına onay verildi. Mahkeme, söz konusu bu kararın gayet adil ve makul olduğunun da ayrıca altını çizdi.

İhale sistemiyle satılması planlanan bu ekipmanlara verilen teklifler ise detaylıca incelenecek. Bloomberg’ün 31 Ocak 2023 tarihinde yapmış olduğu habere göre BlockFi, son bir ay içerisinde kripto para piyasasında yaşanan yükseliş dalgasından faydalanarak madencilik ekipmanlarını satmak istiyor.

İlginizi Çekebilir: BlockFi Şirketi, Müşterilerinin Para Çekme İşlemlerini Açmak İçin Harekete Geçti!

BlockFi Borçlarını Ödemek İçin Varlıklarını Satmaya Hazırlanıyor!

İflas eden BlockFi şirketi bu süreci en az zararla kapatmak için büyük çaba gösteriyor. Bu çabaların en büyüğü de kuşkusuz elindeki varlıkların satışını yapıp borçlarını kapatma hamlesi diyebiliriz. Daha önce kamuoyuna yansıyan verilere bakıldığında BlockFi’ın alacaklı listesinin oldukça kabarık olduğu söylenebilir. Hatta BlockFi’ın iflas başvuru dilekçesinde 100 binden fazla alacaklısı ve 1 milyar ile 10 milyar dolar arasında borcu bulunduğu yer almıştı.

Söz konusu bu dilekçede büyük alacaklılara da yer verilmişti. Bu alacaklıların en büyüğü yaklaşık 729 milyon dolar değerinde alacağı olan Ankura Trust Company. Diğer bir firma ise FTX US ve ödenmesi gereken miktar 275 milyon dolar. Listenin üçüncü sırasında ise 30 milyon dolarla SEC geliyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version