Muhabbit

Incognito Blockchain, DeFi Privacy’yi Tanıttı!

The Incognito Privacy Project, kullanıcılarının faaliyetlerini Kyber Network içinde anonimleştirilmesini sağlayan bir uygulama olan pKyber’ı tanıtttı.

Gizlilik odaklı bir kurum olan Incognito, kullanıcıların anonim olarak ticaret yapabilmesini için Kyber ağı içinde gizlilik özelliklerini sunan Kyber Privacy’yi yayınladı.

İlk olarak 24 Nisan’da tanıtılan bu teknoloji, akıllı sözleşmelere dayalı protokoller adına anonimlik sağlıyor. Ayrıca bu teknoloji ile birlikte Ethereum tabanlı herhangi bir merkezsiz uygulamanın pKyber’ı kendisine entegre etmesini mümkün kılıyor.

Kişisel DeFi Bölgesi

Şirket, DeFi’nin yeniliklerini keşfetmek isteyen tecrübeli kripto kullanıcılarının ve geleneksel yatırımcıların gittikçe artan bir şekilde gizlilik endişelerinin olduğunu iddia ediyor.

Bu entegrasyon ile birlikte Incognito, müşterilerinin etkinliklerini Ethereum’un muhasebe defterinden gizleme seçeneğini sunacak.

Incognito CEO’su Andrey Bugaevski, kendilerini merkezsiz bir şekilde gizlilik özelliklerini geliştirmeye motive eden şeyleri şu şekilde açıkladı;

Merkezsiz finans sisteminde, vurguyu hak eden durum kesinlikle finans kısmıdır. Bu birilerinin parası, birilerinin maaşı ya da birilerinin birikimini ifade ediyor. Ben kendime, neden benim gelir tablom internete erişimi olan herkes tarafından halka açık ve görünür bir durumda diye sıkça soruyorum. Kişisel finans bilgiler gizli olmalı mıdır? Bana kalırsa evet, kesinlikle bu tarz bilgiler kişiye özel olmalıdır. DeFi şuan ciddi anlamda büyüyor ve bu alan ile gizlilik talepleri ciddi bir şekilde artıyor. Gizliliğin, DeFi projeleri için çok daha büyük şeyleri sağlayabileceğine inanıyoruz.

Kyber Privacy’yi kullanmak için kullanıcıların Google Play store’dan ya da App Store’dan Incognito uygulamasını indirmesi gerekmekte. Sonrasında ise anonimleştirilmiş Ethereum ya da ERC-20 tokenları ile birlikte ticaret yapabilir.

Bugaevski, Monero (XMR) ve Zcash (ZEC) gibi gizlilik odaklı paraların gelişimini işaret ederek, “kullanıcılara gizli işlemlerini yürütmeleri için bir araç veriyorlar. Fakat araştırmalarımıza göre, insanlar gizlilik özellikleri için bu tür paralar kullanmak yerine, favorileri olan Ethereum ve Bitcoin için bu özelliklerin gelmesini istiyor.” dedi.

Incognito’nun Kısa Vadeli Planları

Incognito CEO’sunun açıklamalarına göre, şirket havuzlar arası ticaret işlevselliğini başlatmayı ve Uniswap için gizlilik entregrasyonu yapmayı planlıyor. Ayrıca şirket kredi verme ve kredi alma işlemleri içinde ayrıca gizlilik özelliklerini entegre etmeyi düşündüklerini belirtti.

Son Yazılar

Exit mobile version