Muhabbit

Jack Dorsey ve Jay-Z, Bitcoin Eğitim Programı İçin Bir Araya Geliyor!

İkili “eğitim güçtür” vizyonunu savunan bir eğitim programı olan “Bitcoin Akademisi”ni başlattı.

Ünlü hip hop sanatçısı ve yapımcısı Jay-Z, Twitter ve bir mobil ödeme şirketi olan Square’un kurucusu Jack Dorsey ile yeni bir ortaklık kuruyor. Yapılan açıklamaya göre ikili “eğitim güçtür” vizyonunu savunan bir eğitim programı olan “Bitcoin Akademisi” ni başlattı.

New York City’deki Marcy Project toplu konut kompleksi sakinleri için özel olarak mevcut olan program, 22 Haziran 2022 tarihinde başlayacak. Yüz yüze ve çevrim içi katılım seçenekleri ile başlayacak olan program 7 Eylül’e kadar sürecek. Ücretsiz şekilde sunulacak olan eğitim programının, finansal bilgilere erişimi artırmak ve kapsayıcı fırsatları teşvik etmek için tasarlandığı belirtiliyor.

Eğitim konularının arasında, genel finans literatürünün yanı sıra Bitcoin için gereklilik, fayda ve vizyonu çevreleyen konular yer alacak.

5 ila 17 yaş arası çocuklar için oluşturulan ilk oturumda çocukların “Kripto Çocuklar Kampı“na katılımı teşvik edilecek. Yetişkin katılımcılara da taşınabilir bir WiFi erişim noktası cihazı, bir yıllık sınırlı veri planı ve gerekirse bir akıllı telefon verilecek.

Bitcoin’in Bağımsızlığı Anlatılacak

Dorsey konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Afrika, Orta ve Güney Amerika nüfusunun küçük bir bölümünü destekleyen Bitcoin girişimlerinin sonuçlarından ilham aldığını söyledi. Genel hedefinin ise güçlü araçları insanlar için daha erişilebilir hale getirmenin onların daha fazla bağımsızlık inşa etmelerini sağladığını kanıtlamak olduğunu belirtti.

Ayrıca Dorsey, programın Bitcoin’in öğretilmesinin ötesinde uzun vadeli düşünme, yerel ekonomiler ve özgüven etrafındaki konuşmalara geçmeyi hedeflediğini ifade etti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version