Muhabbit

Jack Dorsey’in şirketi Block’tan Bitcoin yatırım planları

Block, Bitcoin ürünlerinden elde ettiği brüt kârın %10’unu aylık olarak Bitcoin alımlarına yatıracak. Şirket, bugün analistlerin beklentilerini aşan birinci çeyrek kazanç raporlarını paylaştı.

Şirket hisse başına 85 sentlik kazanç, konsensüs tahminlerden 13 sent daha fazla gelirken 5,97 milyar dolarlık gelir Wall Street’in 5,82 milyar dolarlık tahminini aştı. Brüt kâr, geçen yılın birinci çeyreğine göre %22 artarak 2,09 milyar dolara ulaştı.

Daha önce Square olarak bilinen Block, Bitcoin ürünlerinden elde ettiği brüt kârın %10’unu her ay Bitcoin alımlarına yatıracağını açıkladı. Şirket ayrıca orijinal BTC yatırımının 220 milyon dolarlık kısmının yaklaşık %160 artarak 573 milyon dolara ulaştığını belirtti. Ayrıca şirket hazine planını açık kaynak olarak kullanıma sunarak diğer şirketlerin benzer bir yol izlemesine olanak tanıyacak.

Bitcoin, internetin yerel para birimi

“Dünyanın para için açık bir protokole ihtiyacı olduğuna inanıyoruz, tek bir kuruluşun sahip olmadığı veya kontrol etmediği bir protokol. Bitcoin’in bu protokol olacağına ve sonuçta internetin yerel para birimi haline gelecek en iyi ve tek aday olduğuna inanıyoruz”

Jack Dorsey

Block, müşterilere satılan toplam Bitcoin satış miktarının 2,73 milyar dolar olduğunu ve birinci çeyrekte 80 milyon dolar brüt kar elde edildiğini açıkladı. Şirketin 23 Nisan’da üç nanometrelik bir Bitcoin madencilik çipi geliştirdiğini duyurdu. Bu adım Block’un merkezi olmayan madencilik sistemlerini destekleme hedefine bir adım daha yaklaşmasını sağlıyor.

Block’un hisse senetleri, yayın saati itibarıyla %7,6 artarak 75,68 dolara yükseldi. Normal seansı %5,17 artışla 70,30 dolardan kapattı. Yılbaşından bugüne kadar hisse senetleri yaklaşık %2,6 oranında düştü. The Block

Son Yazılar

Exit mobile version